Birjo Must • 8. detsember 2014
Jaga lugu:

Saksa tööstustoodang kasvas teist kuud järjest

Uus Audi tehas Ungaris.
Uus Audi tehas Ungaris.  Foto: EPA

Saksa tööstustoodang kasvas oktoobris juba teist kuud järjest, mis annab märku Euroopa majanduse aeglasest taastumisest.

Oktoobris kasvas Saksa tööstustoodang kuuga 0,2%, teatas kohalik statistikaamet täna. Kasv jäi aga alla Bloombergi küsitletud analüütikute ootusi, kes prognoosisid 0,4% tõusu. Aastaga kasvas toodangu näitaja 0,8%.

Möödunud nädalal langetas Bundesbank Saksamaa majandusprognoosi nii järgmiseks kui ülejärgmiseks aastaks. Panga presidendi Jend Weidmanni sõnul on aga põhjust loota, et praegune loid etapp on siiski lühiajaline. Kolmandas kvartalis näitas riigi majanduskasv pea olematut tõusu.

„Saksa majandusel pole küll suurt hoogu sees, kuid see jätkab kasvu aasta lõpuni,“ märkis Helaba ökonomist Stefan Muetze. „Kiirus on küll mõõdukas ja arvestades euroala jätkuvat nõrkust, jääb see selliseks veel mõnda aega,“ lisas ta.

Oktoobris kasvas Saksa tarbekaupade toodang 0,5%. Tootmine kasvas 0,2% ja ehitus 1,4%. Energiasektori tulemused langesid 1,1%.

Möödunud nädalal jättis Euroopa Keskpank intressimäärad muutmata ja panga president Mario Draghi ütles, et poliitikud vaatavd praegused stimuleerimismeetmed ja deflatsiooniohu uue aasta alguses üle. Täiendavad stiimulid võivad Draghi sõnul tulla laiapõhjalistest varade ostust.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt