Birjo Must • 12. mai 2015 kell 6:02

Nordecon asfalteerib Võru ja Põlva maakonnas teid

Nordecon sõlmis maanteeametiga lepingu.   Foto: Raul Mee, Äripäev

Ehitusfirma Nordecon ja maanteeamet sõlmisid 3,8 miljoni eurose lepingu asfalteerimistööde tegemiseks Võru ja Põlva maakonnas.

„Riigihanke võitjana on hea meel teatada uuest lepingust tee-ehituse valdkonnas, mille tulemusel paranevad lõiguti liiklemistingimused Lõuna-Eestis kahel olulisel maanteel,“ ütles Nordeconi ASi juhatuse liige Avo Ambur.

„Kahtlemata mõjutavad suvised teetööd nii kohalikke liiklejaid kui ka transiitliiklust, kuid see on paratamatu ning lõpptulemus korraliku katte saanud teede näol peaks selle ebameeldivuse tulevikus pikaks ajaks korvama,“ lisas ta.

Avo Amburi sõnul tehakse asfalteerimistöid kahel maanteel kokku kolmel objektil. Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee remondilõik kilomeetritel 220,9-230,8 asub Põlvamaal ning sama maantee remondilõik kilomeetritel 249,6-260 Võru maakonnas, Võru-Põlva tee remondilõigud kilomeetritel 0,7–5,2 paiknevad samuti Võru maakonnas.

Kokku taastatakse selle lepingu raames seitsmes erinevas töölõigus teekatendeid ligemale 24,25 km ulatuses. Uut kulumiskihti paigaldatakse ligi 256 480 m2 ning asfalti kokku umbes 45 000 tonni. Lisaks rajatakse tolmuvabasid katteid 10 kilomeetri ulatuses kolmele kruusateele.

Tööde lepinguline maksumus on 3,8 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd algavad mais 2015 ning lõpevad sama aasta novembris.

Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Ukrainas ja Soomes. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte.

Kontserni 2014. aasta konsolideeritud müügitulu oli 161 miljonit eurot ja puhaskasum 2,3 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd üle 710 inimesele.

Hetkel kuum