Birjo Must • 12. august 2015 kell 7:45

Jüaan langeb juba teist päeva

Jüaan nõrgenes dollari suhtes veelgi.  Foto: EPA

Hiina jüaani kurss langes täna juba teist päeva ning see kannustas Hiina keskpanka uuesti sekkuma.

Jüaani kurss nõrgenes USA dollari suhtes täna Shanghais veel 2% ning jõudis nelja aasta madalaimale tasemele ehk 6,4465 jüaanile ühe dollari kohta. Eile langes kurss Shanghais 1,8%, mis oli kahe aastakümne järsim kukkumine.

Kuigi Hiina keskpank lubas, et eilne valuutakursi devalveerimine jäi vaid ühekordseks nähtuseks, siis kinnitasid anonüümsed allikad uudisteagentuurile Bloomberg, et pank püüab ka nüüd ära hoida valuuta liigset nõrgenemist.

Hiina eilne üllatav kursimuutus oma valuutarežiimis raputas börse üle maailma. Investorid püüdsid aru saada, kas see samm on hoiatuseks, et maailma suuruselt teine majandusriik on tegelikult veel suuremas hädas. Jüaani täiendav langus kukutas ka täna Aasia aktsiaid ja valuutasid. Seda isegi hoolimata riigijuhtide kinnitusest, et valuuta pikaajalisel nõrgenemisel puudub majanduslik alus.

Eile langetas Hiina keskpank oma jüaani kurssi 1,9% võrra. Täna järgnes sellele veel 1,6% langetus.

Credit Agricole strateeg Dariusz Kowalczyki sõnul seisab jüaan tõsisesse nõiaringi sattumise lävel: „Ühel hetkel peavad nad kas hülgama uue fikseerimise süsteemi juurutamise ja valuuta fikseerimise stabiliseerima või peavad nad veelgi jõulisemalt sekkuma.“

Aasia börsid on täna languses. Hongkongi Hang Seng indeks on kukkunud 2,4%, Jaapani Nikkei 225 indeks 1,6% ja Hiina Shanghai indeks 1%.

Hetkel kuum