Birjo Must • 28. september 2015 kell 13:13

Õhusaasteskandaali kisti ka Audi

Õhusaasteskandaali on segatud ka üle kahe miljoni Audi.  Foto: EPA

Volkswageni heitgaasisaaga jätkub ja autofirma endise juhi Martin Winterkorni suhtes algatati kriminaaluurimine. Täna selgus, et skandaali on segatud ka firma luksusbränd Audi.

Saksa autofirma sattus möödunud nädalal huviorbiiti, kui USA keskkonnaamet teatas, et 2008.-2015. aastal välja lastud Volkswageni diiselmootoriga autodele on paigaldatud tarkvara, mis võimaldas võltsida heitmete tulemusi. Tarkvara tuntakse katkestusseadmete nime all.

Firma teatel võib sellest olla mõjutatud 11 miljonit sõidukit kogu maailmas. Nende uudiste valguses astus möödunud nädalal tagasi Volkswageni juht Martin Winterkorn, keda hakkas reedest asendama Porsche juht Matthias Müller.

See nädal tõi aga uue skandaali. Nimelt teatas Volkswageni luksusbränd Audi, et ka nende 2,1 miljonit sõidukit on emisiooniskandaalist mõjutatud.

Lääne-Euroopas oli umbes 1,42 miljonit Audi sõidukit varustatud sama tarkvarasüsteemiga, mis võimaldas emafirmal Volkswagenil USAs õhusaasteteste petta.

Vahepeal kirjutati ka Saksa meedias, et Volkswageni inseneri teatel võivad firma pettused ulatuda tagasi 2011. aastasse.

Volkswageni aktsia kukkus möödunud nädalal pea 30%. Täna jätkas aktsia langust ning on nüüdseks üle 7% miinuses. Aktsia maksab Saksa börsil 99,9 eurot.

Hetkel kuum