Mait Kraun • 6. oktoober 2015 kell 7:30

Facebook meisterdab kosmoseinternetti

Facebook tahab interneti kosmosesse viia ja seda sealt kõigile tasuta jagada.  Foto: epa

Facebook proovib internetti inimesteni toimetada kosmose kaudu, kirjutas ettevõtte tegevjuht Mark Zuckerberg sotsiaalmeedias.

Zuckerberg teeb interneti kosmosesse viimisel koostööd Prantsuse satelliidiettevõttega Eutelsat, vahendas CNBC. Satelliit, mille nimi on Amos-6, hakkab Sahara-tagustes piirkondades tasuta internetti pakkuma. Eeldatavalt viiakse satelliit orbiidile 2016. aastal.

„Viimastel aastatel on Facebook otsinud viise, kuidas õhust internetiühendust pakkuda,“ kirjutas Zuckerberg Facebookis. „Selleks, et inimesi kõrvalistes piirkondades ühendada, on vaja leiutada uus tehnoloogia. Tavalised ühendamisvõimalused on seal üldiselt kättesaamatud või ebaefektiivsed.“

Zuckerberg on juba kaua tasuta internetti pooldanud, näiteks on ta koos Facebookiga välja töötanud veebilehe Internet.org. Selle eesmärk on arendada internetiühendust vähem arenenud riikides.

„Ühenduses olemine muudab inimeste elusid ja kogukondi,“ kirjutas ta. „Me töötame selle nimel, et ühendada terve planeet, isegi siis, kui selleks peab planeedilt eemale vaatama.“

Hetkel kuum