Juhan Lang • 5. november 2015 kell 6:00

Finantsinspektsioon trahvis PRFoodsi

PRFoodsi juhatuse liige Indrek Kasela  Foto: Veiko Tõkman

Finantsinspektsioon trahvis AS PRFoodsi siseteabe avalikustamise nõuete rikkumise eest 10 665 euroga, teatas ettevõte börsiteate vahendusel.

Finantsinspektsioon leidis, et börsifirma poolt mullu 6. oktoobril NASDAQ OMX Tallinna börsi infosüsteemi kaudu esitatud börsiteade „Baltikumi ja Venemaa jäätise ja külmutatud kaupade äritegevuse müügilepingu sõlmimine ja erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumise teade“ sisaldas eksitavat teavet börsiteates nimetatud tehingu mõju kohta PRFoodsi tegevusele ning et PRFoods jättis börsiteates ja börsiteate avalikustamisele järgnevalt, kuni käesoleva aasta 20. veebruarini avalikustamisele kuuluva teabe osaliselt avalikustamata.

Finantsinspektsioon määras PRFoodsile rahatrahvi väärtpaberituru seaduse § 237alusel.

Teave puudutas võimalikke kohustusi

Eelkõige puudutas avalikustamata teave Finantsinspektsiooni hinnangul võimalikke kohustusi, mis lasusid emitendil müüdavate tütarettevõtjate ees ja müüdavate tütarettevõtjate kohustusi emitendi ees ning tingimusi, kuidas toimub (vastastikuste) kohustuste tasumine müügitehingu lõpuleviimisel.

PRFoods leidis väärteomenetluse käigus ning leiab jätkuvalt, et tõi börsiteates välja arusaadaval kujul kogu informatsiooni, mille avalikustamise näeb ette NASDAQ OMX Tallinna börsi reeglistik olulise tütarettevõtja osaluse müügi korral ning et siseteave avalikustati vastavalt kohalduvate õigusaktide nõuetele ning kohe kui ettevõttele teadaolev informatsioon oli piisavalt täpne, et seda käsitleda siseteabena.

PRFoods otsusega ei nõustu

PRFoods teatas täna aktsionäridele saadetud börsiteates, et võttes arvesse eelpool lühidalt kirjeldatud argumente, leiab PRFoods, et ei ole pannud toime Finantsinspektsiooni otsuses nimetatud väärtegu ega saa nõustuda Finantsinspektsiooni otsusega.

Küsimuse, kas vaidlustada Finantsinspektsiooni poolt tehtud otsust kohtus, esitab PRFoodsi juhataja Indrek Kasela otsustamiseks PRFoodsi nõukogule.

Hetkel kuum