Kadi Neemre • 8 aprill 2016

Börs: turgudel oli halvim nädal alates veebruarist

Foto: EPA

USA börsid sulgusid võrreldes päeva tippseisuga tunduvalt madalamal hoolimata naftahinna rallist. Languse peamiseks põhjuseks oli jeeni tugevnemine dollari suhtes.

Börsi sulgumise eel olid USA peamised indeksid võrreldes nädalase tippseisuga kaotanud 1% oma väärtusest; Dow Jonesi jaoks oli tegemist halvima nädalaga alates 12.veebruarist.

“Täna kordub sama stsenaarium, mis eilegi – jeen tugevnes ning see mõjub turgudele negatiivselt,” sõnas The Lindsey Groupi analüütik Peter Boockvar.

“Jeen on väga sümboolne. See on märk sellest, et keskpank on kontrolli kaotamas. Nad kaotavad kontrolli turgude üle. Turud kaotavad usu oma võimetesse,” lisas ta.

“Üldiselt on meil praegu olukord, kus turud on veel tundlikud,” sõnas UBS Wealth Management Americas investeerimisstrateeg Stephen Freedman.

Jaapani valuuta ei peaks tegelikult eriti mõjutama USA aktsiaid,” märkis ta, viidates sellele, et tõenäoliselt avaldas valuutakursi tugevnemine USA turgudele mõju teiste oluliste uudiste puudumise tõttu.

Oma mõju turgudele avaldasid ka analüütikute prognooside kärped esimese kvartali SKP osas peale hulgimüügi varude 0,5% vähenemist veebruaris.

Atlanta Fedi GDPNow mudeli kohaselt kasvas SKP esimeses kvartalis 0,1%; varasem kasvuprognoos oli 0,4%.

WTI kasvas 2,46 dollarit ehk 6,6%, barreli hinnaks kujunes 39,72 dollarit, mis teeb sellest suurima päevase tõusu alates 12. veebruarist.

Naftapuurtornide arv vähenes 8 võrra, kukkudes madalaimale tasemele alates 2009. aastast.

Juuni kullafutuurid kasvasid 6,30 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1243,80 dollarit. 

Dow Jones kasvas 0,20% 17567,96 punktile. S&P 500 lõpetas päeva 0,28% tõusuga ja sulgus 2047,60 punktiga. Nasdaq sulgus 4850,69 punktil 0,05% tõusuga.

 

Hetkel kuum