Juhan Lang • 25. mai 2016 kell 11:30

Microsoft kärbib Soomes valusalt

Microsoft katsub nutitelefonide ärist eluga välja tulla.  Foto: EPA

USA tehnoloogiagigant Microsoft kärbib oma kiratsevas nutitelefonide äris taas töökohti, sest seadmete müük jätkab kindlalt languskursil.

Ettevõte teatas täna, et kaotab 1850 töökohta, neist 1350 Soomest, kus Microsofti mõne aasta eest üle ostetud Nokia mobiiliäri omal ajal alguse sai.

Läinud suvel kirjutas tehnoloogiahiid oma mobiiliäriga seoses maha 7,6 miljardit dollarit, koondas 7800 töötajat ja vähendas toodete hulka, vahendas Wall Street Journal. Aasta varem oli ettevõte teatanud 18 000 töötaja vallandamisest. Kokku on Microsoftil ligi 110 000 töötajat.

Praeguseks on Microsoft kirjutanud maha pea kogu summa, millega paari aasta eest Nokia mobiiliäri osteti. Töötajatele saadetud e-kirjas rõhutas Microsofti asepresident Terry Myerson siiski, et ettevõte ei lahku mobiiliärist, vaid jätkab „uute suurepäraste seadmiste arendamist“. „Me tõmbume tagasi, aga me pole väljas,“ kinnitas ta.

Wall Street Journali teatel on aga üsna keeruline tegutseda mobiiliäris väiksemal määral, kui Microsoft seda praegu teeb. Turu-uuringute firma Gartner teatas läinud nädalal, et Microsofti Windowsi tarkvara kasutavate nutitelefonide osakaal moodustas esimeses kvartalist 0,7% turust.

Aasta varem oli Windowsi osakaal müügist 2,5%. Nokia mobiiliäri ost on olnud Microsofti ajaloo üks kõige kulukamaid vigasid.

Hetkel kuum