Birjo Must • 2. juuni 2016 kell 11:37

Goldman kärpis Apple'i hinnasihti

Apple'i aktsial läheb viimasel ajal halvasti.  Foto: Reuters/Scanpix

Investeerimispank Goldman Sachs kärpis täna Apple'i aktsia hinnasihti, et väljendada oma väiksemat kasvuootust nutitelefonide turule.

Hiljuti vähendas pank globaalse nutitelefonide turu kasvuprognoose 2016. aastaks varasemalt 6 protsendilt 5 protsendile. Järgmiseks aastaks on uus prognoosi 4 protsenti võrreldes varem prognoositud 7 protsendiga, vahendas CNBC.

Goldman alandas Apple'i aktsia hinnasihi 136 dollarilt 124 dollarile, kuid jättis alles oma osta-soovituse. Eile õhtul sulgus õunafirma aktsia 98,46 dollaril. Ühtlasi vähendas Goldman iPhone'ide globaalset müügiprognoosi selleks aastaks varasemalt 212 miljonilt tükilt 211 miljonile.

Panga teatel tulenes prognoosikärbe turu aeglasest kasvust ning madalamast keskmisest müügihinnast, mis on seotud õunafirma suurema keskendumisega arenevatele turgudele. Ettevõte kavatseb kasvatada müüki pigem odavamate iPhone SE telefonidega kui kallite iPhone 7 telefonidega.

Goldmani hinnangul on õunafirma kõige suurem risk Hiina nõudlus. Samal ajal on riskid seotud ka konkurentsi kasvu, tootmistsükli ja innovatsiooni tempoga.

Sellegipoolest usub Goldman, et praegune konsensuslik prognoos Apple'i tulemuste kohta 2017. aastaks on liiga väike. Tegelikult tulevad tulemused paremad tänu iPhone 7 uuendustele.

Apple'il on olnud raske ajad pärast oodatust kehvemate tulemuste avalikustamist aprillis. Ettevõte teatas 16%-lisest aastasest iPhone'ide müügi langusest ja 26%-lisest käibe langusest Hiinas. Tänavu on õunafirma aktsia 6,5% miinuses.

Hetkel kuum