Mait Kraun • 23. juuni 2016 kell 13:48

Börs: USA aktsiaturud tõusid täna jõuliselt

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiaturud tegid kauplemispäeva alguses järsu tõusu, sest investorid spekuleerivad, et Brexitit täna ei tule, vahendab CNBC.

„Ma arvan, et turud on juba hääletanud. Tundub, et nad panustavad Suurbritannia jäämisele Euroopa Liitu,“ ütles investeerimisfirma Sarhan Capitali tegevjuht Adam Sarhan. See võib olla klassikaline olukord, kus järgitakse põhimõtet „osta kuulujuttu ja müü fakti,“ lisas Sarhan.

Ka naelsterling on täna kallinemas – ühe naela hind tõusis päeval 1,49 dollarini, mis on kuue kuu kõrgeim tase. Euro kallines dollari suhtes viimase kuu aja tippu.

Dow Jonesi indeks on täna tõusnud 0,9 protsenti 17 944 punktini. Standard & Poor’s 500 on lisanud 0,94 protsenti ja veidi enam kui tund aega enne turgude sulgumist on indeks 2101 punkti juures. Ka Euroopa aktsiaturud alustasid päeva tõusuga.

Samas näitavad arvamusküsitlused, et Suurbritannia jäämine pole sugugi kindel – referendum võib lõppeda mõlemat pidi. Seda näitab ka viimase nädala jooksul toimunud volatiilsuse kasv.

Vaid mõned tunnid enne referendumi lõppu on turud aga rahulikuks muutunud ning investorid ei taha enne tulemuste teatamist riske võtta.

„Meil ei ole kindlat veendumust, millises suunas referendum läheb. Seega ei tahtnud me ka panuseid teha,“ ütles investeerimisfirma Janney Mongomery Scotti strateeg Mark Luschini.

Hetkel kuum