Kobin: iga asi ammendab ennast

18. juuli 2016, 17:00
Ekspress Grupi tegevjuht Gunnar Kobin
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160718/BORS/160719786/AR/0/AR-160719786.jpg
Ainult tellijale

Järgmise aasta alguses Ekspress Grupi juhatuse esimehe kohalt ettevõtte nõukogusse siirduv Gunnar Kobin usub, et börsifirma vajab praegu teistsugust energiat ja kogemust, mida tema pakkuda ei suuda.

Intervjuus Äripäevale avab ta lahkumise tagamaid.

Kas initsiatiiv Ekspress Grupi juhi kohalt lahkuda tuli teie enda poolt?

Indikeerisin eelmise aasta lõpus Hansule (Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik – toim), et ei plaani lepingu jätkamise üle läbi rääkida. Kas nõukogu mulle seda kunagi pakkunud oleks, jääb teadmata.

Mis on juhi kohalt lahkumise ja nõukogu liikmeks siirdumise põhjused?

Ma olen olnud Ekspress Grupi juhatuse esimees selle aasta lõpuks 7 aastat ja 4 kuud ja seda juba teist korda. Iga asi ammendab ennast mingil hetkel. Kui ma 2009. aastal ettevõttesse tulin, olid ajad keerulised ja ettevõte vajas minu energiat ja kogemust. Täna, kui kompanii on edukas ja stabiilne, vajab ta teistsugust energiat ja kogemust, mida mina pakkuda ei suuda.

Millise tundega lahkute?

Ekspress Grupp on kontsernina sündinud 1990ndate keskel minu käe all ja saanud põhjaliku uuenduskuuri minu teisel perioodil. Kõigi tänaste tütarfirmade juhid on minu valitud ja muidugi on mul kahju neist lahkuda. Aga kuna jään nõukogu liikmeks, siis päris lahkumine see õnneks pole.

Mis saab käimasolevast optsiooniprogrammist? On teil kavas jääda Ekspress Grupi aktsionäriks või oma osalust ettevõttes vähendada/suurendada?

Ma loodan, et ettevõte täidab oma osa sellest programmist, ja eks ma siis vaatan, mis ma edasi teen.

Millised on teie hinnangul teie suurimad õnnestumised ja ebaõnnestumised Ekspress Grupi juhina?

Ekspress Grupi kõigil ettevõtetel on Baltimaade kõige võimekam ja motiveeritum juhtkond. See on kõige suurem saavutus, mida mul saavutada oli võimalik. Ebaõnnestumiseks loeksin aga seda, et erinevatel põhjustel pole meil õnnestunud lisada oma ettevõtete portfelli piisava kiirusega uusi ettevõtmisi.

Kuuldavasti on teil praegu üks päev nädalas golfi mängimiseks. Mis teil edaspidi oma lisanduvate vabade päevadega kavas ette võtta on ning millised on tulevikuplaanid?

Edasise osas on igasugu mõtteid ning kuna vahetus leiab aset alles kuue kuu pärast, jõuab neid mõtteid kindlasti veel juurde tulla.

Mida arvate oma mantlipärijast Mari-Liis Rüütsalust? Millised on teie hinnangul tema peamised väljakutsed?

Mari-Liis on üks minu valitud staaridest meie all star meeskonnas. Ta on teinud läbi peadpööritava kiirusega arengu turismifirma turundusdirektorist 300 inimesega kirjastusettevõtte juhiks ja ma arvan, et ta saab suurepäraselt hakkama uue väljakutsega, milleks on super konkurentsitihe ja dünaamiline meediaäri. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. July 2016, 17:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing