Apple’il on Samsungi saagast paljugi võita

Tim Cook  Foto: EPA
Pille Ivask • 11. oktoober 2016 kell 6:41

Analüütikud usuvad, et kuna Samsungi lipulaeva Galaxy Note 7 on tabanud kurb saatus, tasub selle üle rõõmustada Apple’il, kes hakkab selle arvel miljoneid uusi iPhone’e müüma.

S&P analüütik Angelo Zino ütles MarketWatchile, et Samsungi saaga võib kaasa tuua olukorra, kus kliendid on usku Androidi seadmetesse kaotamas ning pöörduvad hoopis Apple’i toodete suunas. Zino ennustuse kohaselt võib Samsungi probleemide tõttu Apple’i globaalne turuosa tõusta 1% võrra. IDC andmeil on Samsungil praegu 22,4% suurune turuosa, Apple’il 11,4% vastu.

Õunafirmal terendavad ees head ajad

Analüütiku hinnangul võivad Apple’i müüginumbrid tõusta seetõttu kolmandas kvartalis 14-15 miljoni ühiku võrra. See tähendaks 7% suurust tõusu võrreldes analüütikute varasema ennustusega.

“USA suurimad edasimüüjad on juba Galaxy Note 7 müümise lõpetanud ning kliendid saavad selle asemel midagi muud osta. Ma usun, et järgneva 12-18 kuu jooksul näeme me tõusvat seda trendi, et inimesed vahetavad Androidi seadme iOSi oma vastu välja,” arutles Zino.

Samsung teatas eile, et on otsustanud Galaxy Note 7 tootmise lõpetada ning uurib põhjuseid, miks seade süttima ja suitsema kipub.

Hetkel kuum