Pille Ivask • 21. oktoober 2016 kell 5:47

Yahoo müügitehing löögi all

Yahoo  Foto: epa

Verizon teatas oodatust nõrgematest kvartalitulemustest ning see võib löögi alla seada Yahoo müügitehingu.

USA suurima traadita sideteenuste pakkuja Verizoni juht Fran Shammo teatas, et Yahood tabanud 500 miljoni kasutaja andmete häkkerite ohvriks langemise saaga on siiski väga suur ja tõsine sündmus, millel võivad ettevõtte jaoks olla ka finantsilised tagajärjed. Shammo sõnul tahab Verizon Yahooga uuesti läbirääkimisi pidama hakata, ent samas märkis, et kindlasti ettevõte ei tagane ostuotsusest.

Verizon teatas juulis, et ostab 4,83 miljardi dollari eest probleemide küüsis vaevleva Yahoo. Verizoni jaoks oleks Yahoo ostmine vajalik tehing, kuna ettevõte soovib laiendada oma digitaalset äri.

Verizonil endalgi ei lähe kuigi hästi. Kolmandas kvartalis oli Verizoni käive 30,94 miljardit dollarit, mis on ühtlasi väiksem kui analüütikute prognoositud 31,09 miljardit. Verizoni käive langes teist kvartalit järjest. Tegu on märkimisväärse tulemusega, kuna möödunud kuuel aastal teatas Verizon üksnes käibekasvust.

Ettevõte teatas 3,6 miljardi dollari suurusest kasumist, mis on väiksem kui möödunud aasta samal ajal. Samuti on ettevõtte teenuste tellijate arv möödunud aastaga võrreldes 66% võrra langenud. 

Tulemused valmistasid investoritele pettumuse ning ettevõtte aktsia hind, mis on sel aastal tõusnud 9% võrra, langes pärast tulemuste avaldamist 2,7%.

Hetkel kuum