Mait Kraun • 13. detsember 2016 kell 17:51

Microsofti aktsia tõusis rekordini

Microsoft.  Foto: EPA

Nasdaq on koos teiste indeksitega saavutanud uusi rekordeid, aga paljud suuremad tehnoloogiafirmad on Donald Trumpi valimisvõidu järel odavnenud. Microsoft on aga erand, kirjutab CNN Money.

Microsofti aktsia on pärat USA presidendivalimisi kallinenud 5 protsenti ja jõudnud kõigi aegade rekordini (63,24 dollarit). Ettevõtte turuväärtus läheneb poolele triljonile dollarile.

Facebooki aktsia on samal ajal odavnenud 4 protsenti, Amazon on odavnenud 1 protsendi ning Netflix ja Alphabet on sisuliselt samale tasemele jäänud.

Mis võiks olla Microsofti aktsia tõusu põhjus? Arvatakse, et tehnoloogiafirmale mõjuksid madalamad maksumäärad, mida Trump toetab, hästi.

Nimelt tahab Trump muuta välismaistel kontodel seisva raha kodumaale toomise tunduvalt odavamaks. Kui praegu peavad ettevõtted maksma 35 protsenti, siis Trumpi plaani kohaselt kukuks see protsent 10 peale. Microsoftil on viimaste andmete järgi vaba raha 136,9 miljardit dollarit – sellest 111,1 miljardit hoitakse praegu välismaal.

Ka teistel suurematel tehnoloogiafirmadel, kellel on suur osa rahast välismaal, on alates presidendivalimistest paremini läinud. Näiteks on tõusnud tublisti nii Apple’i kui ka Oracle’i aktsia.

Trump loodab, et kui ettevõtted toovad raha USAsse tagasi, siis kasutavad nad seda kodumaal investeeringuteks ja aitavad seeläbi majandust.

Samuti on võimalik, et suured ettevõtted kasutavad raha aktsiate tagasiostudeks või dividendi tõstmiseks, mis on investoritele meeltmööda.

Hetkel kuum