Mait Kraun • 22 veebruar 2017

BofA: nafta hind võib langeda uuesti 50 dollarini

Nafta puurtornid.  Foto: epa

USA naftatootmise suurenemine, tugevam dollar ja hinnasõda on riskid, mis võiksid nafta hinna uuesti langema panna, teatas Bank of America Merrill Lynch, vahendab CNBC.

Investeerimispank prognoosis varasemalt, et Brenti toornafta keskmine barrelihind on kuni 2022. aastani 55-75 dollarit. Nüüd vähendati seda prognoosi 50-70 dollarini barrelist.

Nafta hind on viimaste kuude jooksul tublisti tõusnud, sest OPEC ja teised naftatootjad on kokkulepet 90protsendi ulatuses järginud. BofA Merrill Lynchi Global Researchi analüütikud aga hoiatasid, et USA naftatootjad võivad uuesti turu langema panna.

„Nafta hinnad on taastunud peamiselt tänu OPECile ja teistele riikidele, kes otsustasid kaks aastat kestnud hinnasõja ära lõpetada ja tootmist 1,8 miljoni barreli võrra päevas vähendada. Seega on OPECi vaba võimsus kasvanud,“ kirjutasid uurijad oma raportis.

„USA naftatootmine peaks nüüd taastuma hakkama, sest nafta hind on tõusnud üle 50 dollari barrelist ning kasumlikkus paraneb.“

Kui nafta hinnad tõusevad üle 55 dollari barrelist, siis peaks USA naftatootmine kasvama ning sealsed firmad hakkavad oma turuosa suurendama, kirjutasid uurijad.

WTI toornafta hind on täna langenud 1,5 protsenti ja Brent on kukkunud 1,6 protsenti. Kummagi barrel maksab vastavalt 53,54 ja 55,78 dollarit.

Hetkel kuum