Mait Kraun • 12. aprill 2017 kell 19:45

Wal-Mart jätkab koondamistega

Walmart  Foto: EPA

Jaemüügifirma Wal-Mart teatas, et koondab kulude kokkuhoiu eesmärgil sadu inimesi. Ettevõte plaanib investeerida üha enam e-kaubandusse, vahendab Yahoo Finance.

Koondamised on seotud ettevõtte rahvusvahelise äri ja tehnoloogiaüksusega. Tegemist ei ole ainukese korraga, mil Wal-Mart oma töötajate arvu vähendab – aasta alguses koondati 1000 inimest, neist 200 e-kaubanduse üksuses.

„See on meie jaanuarikuise avalduse vormistamine,“ ütles Wal-Marti pressiesindaja Randy Hargrove. „See on osa kulude ja kapitali haldamisest.“

Ettevõte teatas selle aasta alguses, et plaanib töötajate arvu vähendama hakata, mis peaks efektiivsust tõstma. Wal-Martil on raha vaja, sest ettevõte plaanib oma e-kaubanduse äri tunduvalt laiendada. Traditsioonilisi poode ehitatakse üha vähem.

Eelmise aasta algusest alates on Wal-Mart koondanud kokku umbes 18 000 töötajat, kinnitas Hargrove. Tõsi, osad neist töötajatest on tagasi kutsutud, nad teevad lihtsalt mõnda muud tööd.

7000 töölt vabanenud kontoritöötajast 6000 said uue töö, ütles Hargrove. 65 protsenti 10 000 töötajast, kes poodide sulgemise tõttu töö kaotasid, palgati samuti uuesti tööle.

Hetkel kuum