Nafta hind kosus

20. aprill 2017, 11:54
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170420/BORS/170429979/AR/0/AR-170429979.jpg
Ainult tellijale

Nafta hind on täna pärast eilset suuremat langust kosunud.

Eile odavnes Brenti nafta hind 3,6%, viies selle nädala languse enam kui 5%-le. Mõjutav tegur oli uudis USA naftavarude ootamatult kõrge taseme kohta. Ja seda naftat eksportivate riikide kartelli OPEC tootmispiirangutest hoolimata.

Täna kauples Brenti nafta 53,33 dollari tasemel barrelist, olles kosunud 0,8%. OPECi otsusest tootmismahte piiirata on Brenti nafta hind Bloombergi andmeil kerkinud ca 15%. USA börsil kerkis naftabarreli hind 50,86 dollarile.

Tuleva kuu lõpus tulevad OPECi riigid ja tootmispiirangutega liitunud kartellivälised riigid nagu Venemaa Viinis jälle kokku, et arutada tootmispiirangute pikendamist. Vaatlejad peavad tõenäoliseks, et see otsus tehakse.

„Ma usun, et OPEC jätkab toomismahtude piiramise poliitikat,“ ütles Bloombergile Itaalia naftahiiu ENI SpA endine juht Paolo Scaroni. „Praegu ei ole turul sellist ülepakkumist nagu 12 kuud tagasi.“

„Ma usun, et Venemaa lööb kaasa,“ ütles RBC Capital Marketsi toormestrateeg Helima Croft. Kreml ei taha nafta hinna langust, eriti veel 2018. a valimiste eel.

Praegune suur laoseis on osalt tingitud sellest, et vahetult piirangute jõustumise eel pumpasid OPECi riigid veel kõigest jõust.

Ja ka USA kildaõlitootjad on nafta hinna kerkides järjest tootmist suurendanud. See on peamine oht OPECi kokkuleppe pikendamisele, teatas läinud kuul Rosneft.  

Siiski ei nimeta ei Citigroupi, Standard Charteredi ega teiste analüüsifirmade analüütikud tootmismahtude kärbet läbikukkunuks. Prognoositakse, et Venemaa ja OPEC otsustavad seda poliitikat veel vähemalt poole aasta võrra pikendada, mis annab lisaaega selle toime väljendumiseks. Saudi Araabia naftaminister Khalid al-Falih ütles täna, et esialgne kokkulepe selliseks sammuks on ilmet võtmas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. April 2017, 11:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing