Sirje Rank • 3. juuli 2017 kell 8:16

Elon Muskilt uudiseid Model 3 huvilistele

Tesla Model 3 prototüüp  Foto: Scanpix/Reuters

Tesla investorid, kliendid ja fännid said lõpuks kaua oodatud uudiseid Tesla elektriauto Model 3 kohta.

Tesla juht Elon Musk teatas oma Twitteri kontol, et mudel on kõik tootmisesse minekuks vajalikud load kätte saanud ning et esimesele 30 kliendile korraldab firma 28. juulil autode üleandmiseks peo.

Model 3 on Tesla seni kõige soodsama hinnaga elektriauto, mis pidi juulis tootmisesse minema, kuid siiani oli väga vähe infot selle kohta, kuidas ettevalmistused Freemonti tehases Californias edenenud on. Kui üks Muski Twitteri konto jälgija palus tal „halastada“ ja mingitki infot anda, vastas Musk, et oodaku pühapäevani. Model 3 ootuses on Tesla aktsia hind tänavu kerkinud 69%.

Teslal on praegu tootmises kaks elektriautot – Model S sedaan ja Model X sportauto. Model 3, mille alghind on ca 35 000, on kulminatsiooniks 15 aastat kestnud jõupingutustele jõuda väiksema ja taskukohasema elektriauto mudeliga ka keskklassi tarbijateni, vahendas agentuur Bloomberg.

Esimest korda tutvustas Tesla Model 3 elektriautot 2016. a märtsis. Läinud kevadel teatas firma, et 373 000 inimest on mudeli soetamiseks 1000 dollari suuruse sissemakse teinud. Värskemat infot pole Tesla broneeringute kohta andnud.

„Tootmine kasvab eksponentsiaalselt, augustis peaks valmima 100 autot ja septembris üle 1500,“ teatas Musk. Detsembriks loodab firma saavutada võimsuse toota kuus vähemalt 20 000 Model 3 elektriautot.

Hetkel kuum