Mait Kraun • 30. juuli 2017 kell 6:00

Kaks asja, mida Warren Buffett alati rahakotis hoiab

Warren Buffett  Foto: EPA

Warren Buffetti rahakotis on täpselt kaks asja, mida ta sealt kunagi välja ei võta.

Legendaarne investor Warren Buffett on maailma üks rikkamaid inimesi ning tema kontrolli all on rohkem kui 73 miljardit dollarit, selgub Bloombergi andmetest. Oma suure edu kõrval on ta samas ka üllatavalt sentimentaalne.

GoBankingRates küsis Omaha oraakliks tituleeritud investorilt, mida ta oma rahakotis hoiab. Buffett ütles, et seal on kaks asja, mida ta kunagi välja ei võta. Esimene on fotokogum, kus on olemas nii tema laste kui ka lastelaste pilte. Teiseks on seal 50dollarine rahatäht, mis on võetud kunagi Berkshire Hathaway kontrolli all olnud Illinoisis asunud pangast. Rahatähele on oma signatuuri andnud mees, kes seda panka juhtis. „Nad emiteerisid omaenda valuuta, hoian seda kaasas hea õnne jaoks.“

 

Varem on Buffetti rahakotis olnud ka hulga 100dollarilisi rahatäht ning kaart, mis lubab tal igas Omahas asuvas McDonald’sis tasuta söömas käia. Rahakoti vahel on ka 1964. aastast pärit American Expressi kaart.

Buffetti kontor on meeneid täis

Buffetti rahakott ei ole ainus koht, kus ta tähendusrikkaid asju hoiab. Oma kontoris töötab ta sama laua taga, kus ta isa kunagi töötas. Seal laua peal on ka Buffetti isa mudelrong.

See on meene, mis tuletab investorile meelde, kes on olnud tema suurim kangelane. „Ma ei näinud kunagi, et mu isa oleks teinud midagi, mida poleks saanud häbi tundmata ajalehe esikaanele panna,“ ütles ta 2012. aastal. „Ta oli suurepärane inimene.“

Tema kontori seina peal on aga vanade New York Timesi artiklite raamitud koopiad ning Dale Carnegie koolituselt saadud tunnistus.

Artiklid, kus räägitakse 1907. aasta paanikast ning 1930. aastate suurest depressioonist, aitavad Buffettil säilitada ettevaatlikku meelt. „Ma tahtsin oma seinale panna näited Wall Streeti ekstreemsest paanikast. See näitab, et siin maailmas võib ükskõik mida juhtuda,“ ütles ta HBO dokumentaalfilmis „Becoming Warren Buffett“.

Tunnistusel on aga isiklikum tähendus. See meenutab talle koolitust, mis aitas tal tõsisest avaliku esinemise hirmust üle saada. Buffetti sõnul muutis see tervet tema elu.

Loe ka selle kohta, millised on Buffetti 9 hea elu soovitust.

Hetkel kuum