Liina Laks • 28. august 2017 kell 11:45

Aktsionärid kinnitasid PRFoodsi ostuleppe

PRFoodsi kontserni juht Indrek Kasela (paremal) vestleb Trio Tradingu juhtide Ville Sammallahti (esiplaanil vasakul ) ja Mats Storbjörkiga.  Foto: PRFoods

Täna kinnitasid PRFoodsi aktsionärid erakorralisel üldkoosolekul Soome kalakontserni Trio Tradingu ostu.

Koosolekul oli esindatud ligi 71 protsenti häältest ning otsus osta enam kui kolme miljoni euro eest üks Soome suurimaid kalatööstusettevõtteid Trio Trading võeti vastu 99,8protsendise häälteenamusega.

Indrek Kasela ütles, et koostöö Trioga on olnud pikaajaline ja seetõttu pikalt mõtlema ei pidanud. Juba on käes ka PRFoodsi laienemise esimesed viljad: esimene kalalaadung ootab teelesaatmist Suurbritanniasse, kus kesksuvel omandatud John Ross JR ja Coln Valley Smokery seda töötlema asub.

Trio Tradingu nõukogu esimees Mats Storbjörk ütles, et nende jaoks on tegu hea võimalusega globaalselt laieneda. „Kala on aasta-aastalt hakatud rohkem sööma, nii et see on kindlasti õige äri, kus olla,“ ütles Storbjörk. Tema sõnul loob ettevõtete ühinemine hea võimaluse turupositsiooni parandamiseks, sest kui Soomes on kõige enam levinud just nii-öelda kampaaniakala – lõhe ja forell – siis Suurbritannia firmadega koostöös saab luua ka kõrgema hinnaklassi toodangut. „Meil on väike, kiire ja efektiivne meeskond, kes suudab kiiresti uute oludega kohaneda,“ iseloomustas Storbjörk ettevõtet. Storbjörk jääb edasi ettevõtte juhtkonda, kuna see oli tema sõnul ka üks PRFoodsi ülevõtmiskriteerium.

Aktsionärid: "Kas dividend tuleb?"

Aktsionärid kasutasid juhust, et uurida kontserni juhilt Indrek Kaselalt, kui suureks paisub laenukoormus. „PRFoods on võtnud ostutehingute rahastamiseks laenu 13,5 miljonit eurot SEBst ja 1,5 miljonit eurot enamusaktsionärilt Amber Trust. Eesmärk on hoida laenukoormust mitte kõrgemal kui 3,5 x EBITDA ehk maksude ja kulumieelne kasum,“ ütles Kasela.

Samuti uuriti Kaselalt PRFoodsi dividendipoliitika kohta. Kasela lubas sellel lähemalt peatuda järgmise aasta aktsionäride üldkoosolekul, kuid ütles, et kontserni plaan on ülejäävat raha ikka aktsionäridega jagada.

"PRFoodsi siiani kehtiv dividendipoliitika on olnud, et kolmandik puhaskaumist makstakse välja dividendina. Viimasel aastal seda küll ei tehtud, kuna raha oli vaja ettevõtete omandamiseks," ütles Kasela. "Olles ise üks suurematest väikeaktsionäridest, olen ma muidugi huvitatud, et ettevõtte kasum ja ka dividendid tulevikus kasvaksid," lausus Kasela.

PRFoodsi aktsia on selle aastaga tõusnud pisut enam kui 40 protsenti, 0,52 euro tasemele. Täna lõunal oli aktsia 0,76 protsendiga miinuses.

PRFoodsi koosolek  Foto: Andras Kralla
Hetkel kuum