Hiina karm otsus kukutab krüptorahasid

04. september 2017, 13:45
krüptoraha ethereum
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170904/BORS/170909895/AR/0/AR-170909895.jpg

Viimasel ajal on ICOd (krüptomüntide esmapakkumised) kogunud populaarsust idufirmade finantseerimisinstrumentidena. Nüüd on Hiina keskpank asunud ICOde vastu jõulisi samme astuma.

Hiina keskpank teatas täna, et peab ICOsid illegaalseks ja nõuab kõikide praeguste sellelaadsete finantseerimisprojektide peatamist, vahendab uudisteagentuur Bloomberg. Viimase andmetel on „keskpank lõpetanud ICOde uurimise ja kavatseb karmilt karistada tulevasi krüptomüntide esmapakkujaid“. Kuid keskpanga otsus on tagasiulatuv, sest regulaator nõuab, et need, kes on krüptomüntide toel finantstoetust saanud, peavad saadud raha investoritele tagasi maksma. Samas ei täpsustanud keskpank, kuidas seda täpsemalt tegema peaks.

„See on mõnevõrra sarnane – kuigi mitte sellisel määral – arengutega, mida me näeme teistes riikides. Lühidalt öeldes – me kõik teame, et regulatsioonid tulevad,“ ütles Hongkongi Kenetic Capitali juhtivpartner Jehan Chu, mis tegeleb tokenite müügiga. „Hiina pidi karmimalt reageerima, sest tema krüptomüntide turg on suur ja üks spekulatiivsemaid,“ lisas Jehan Chu. Juuli seisuga oli Hiinas 43 ICO platvormi.

ICOdest on saanud arvestatava mahuga äri: kui varem said ettevõtted rahastust kas pankadelt või riskikapitalifondidelt, siis ainuüksi sel aastal on ICOdega tõstetud 1,25 miljardit dollarit.

Ka USAs on regulaatorid kaalunud, kas ICOd mitte väärtpaberitega võrdsustada, kuid seni pole selleks samme astutud.

Täna olid olulisemad krüptorahad tugevas languses: bitcoin kukkus lõuna ajal coinmarketcap.com andmetel 5,9 protsenti, 4344 dollari tasemele, Ethereum libises 11,2 protsendiga 311 dollarile, bitcoin cash 4,1 protsendiga 560 dollarile ning litecoin kaotas 12,4 protsenti oma väärtusest ning maksab 69 dollarit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. September 2017, 13:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing