Mait Kraun • 13. september 2017 kell 13:45

Swedbank muutis LHV aktsia hinnasihti

LHV  Foto: Andras Kralla

Swedbank teatas, et tõstab LHV hinnasihti 12,5 protsendi võrra, sest ettevõte laenuportfell kasvab agressiivselt ja panga kapitalinõudeid leevendati, selgub eile avaldatud raportist.

LHV kasvatas laenuportfelli augustis 20 miljoni euro võrra (eelneva kuuga võrreldes) ja nüüd ulatub see 638 miljoni euroni. Peamiselt on kasv toimunud ärilaenude (+11 miljonit) ja eraisikutele antud laenude (+7 miljonit) puhul, kirjutas Swedbank ülevaates.

„LHV laenuportfell on kasvanud selle aasta esimese kaheksa kuuga 19 protsendi võrra (umbes 100 miljoni võrra), mis oli üldiselt turust kiirem kasv,“ teatas Swedbank. „Eesti Panga andmetel kasvas äri- ja kodumajapidamiste laenude maht esimese seitsme kuuga vaid 2,2 protsenti, 15,6 miljardi euroni.“

Intressitulud vähenesid

„Tõsi, laenude maht on kasvanud kiiresti, aga neto intressitulu langes juuliga võrreldes 0,8 protsenti, 2,9 miljoni euroni. Selle põhjustas peamiselt suhteliselt kõrge laenude amortiseerumine, muutused laenuportfellis (madalama marginaaliga laenude osakaal suurenes) ning deposiitide mahu kasv,“ kirjutas Swedbank.

Pank kirjutas, et LHV laenukahjud tõusid augustis 1,1 miljoni euroni ühe konkreetse kliendi tõttu. Selle tõttu langes augustis teenitud puhaskasum 1,2 miljoni euroni. Kaheksa kuu kasum ulatus aga 12,2 miljoni euroni, mis moodustab 61,5 protsenti Swedbanki terve aasta prognoostitud kasumist.

Hinnasihti ja kasumiprognoosi tõsteti

„Juuli lõpus vähendas finantsinspektsioon LHV kapitali adekvaatsuse nõudeid, mis pakub LHV-le paremat turvalisuse puhvrit. See tähendab omakorda, et kasutatavat kapitali on rohkem, mida saab laenude andmiseks kasutada,“ kirjutas pank.

Swedbanki analüütikud tõstsid LHV pikaajalist kasumiprognoosi 2–7 protsendi võrra ning LHV hinnasiht tõsteti 11,7 euroni, varasem hinnasiht oli 10,4 eurot.

Hetkel kuum