Rait Kondor • 5. juuni 2018 kell 20:58

Börs: tehnoloogiaaktsiad jätkavad võidukäiku

Twitteri logo Twitteri aktsia esmaemissiooni päeval 7. novembril 2013. aastal.  

Tehnoloogiaindeks Nasdaq tõusis 0,4% ning tegi kõigi aegade tipu 7637 punkti peal, kui Amazoni aktsia tõusis 1,9%, jõudes uuele tipptasemele 1696 dollarit ning Apple’i aktsia tõusis 0,8% samuti uuele tipptasemele 193,31 dollaril.

Apple’i ettevõtte turuväärtus jääb nüüd vaid 50 miljardi dollari kaugusele triljoni dollari tasemest. Eile toimus Apple’i kasutajate jaoks oluline Apple’i tarkvaraarendajate konverents, kus firma teatas uutest liitreaalsuse (augmented reality) arendustööriistadest ning kõiki tooteid puudutavatest tarkvarauuendustest.

Suurim tõusja oli suurte tehnoloogiaettevõtete seas Twitteri aktsia, mis tegi 5,1% suuruse tõusu peale seda, kui tuli uudis, et Twitter lisatakse alates neljapäevast S&P 500 indeksisse. Twitteri aktsia on nüüd tõusnud üheksa päeva järjest, jõudes 39,80 dollari peale.

Märkimist väärib suure kaubamajaketi Macy’se aktsia ligi 8% suurune tõus 40,05 dollarini mitme analüüsimaja positiivsete analüüside ja hinnasihi tõstmise peale. Veel eelmise aasta novembris maksis Macy'se aktsia 20 dollarit, olles nüüdseks veidi rohkem kui poole aastaga tõusnud 100%.

Starbucksi aktsia langes 2,4% 55,68 dollarile peale seda, kui firma kauaaegne tegevjuht ja selle globaalsele areenile viinud Howard Schultz teatas esmaspäeva õhtul oma tagasiastumisest firma tegevesimehe kohalt. Tegevjuhi kohalt oli Schultz tagasi astunud juba 2016. aasta detsembris.

Euroopas aktsiaturud teisipäeval valdavalt langesid peale seda, kui Itaalia uus peaminister kordas parlamendi eest kõneledes Liiga ja Viie Tähe Liidu poolt moodustatud valitsusprogrammi, mis nägi ette Euroopa Komisjoni poolt ette nähtud kasinusmeetmete lõpetamist ning riigi pööramist kõrgema majanduskasvu suunas.

Hetkel kuum