Äripäev • 18. juuli 2018 kell 9:21

Google sai hiidtrahvi

Täna määras Euroopa Liit Google'ile 4,3 miljardi euro suuruse rahatrahvi reeglite rikkumise eest.

Google  Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa Liidu konkurentsiameti andmetel on Google teinud konkurentsiameti seisukohalt ebaausaid leppeid nutitelefonide tootjate ja telekomioperaatoritega, vahendab uudisteagentuur Bloomberg. Lisaks trahvile peab Google muutma viisi, kuidas ta oma otsingumootori äppe Androidi seadmetesse suunab. Muutuste tegemiseks on talle aega antud 90 päeva – vastasel korral ähvardab juba uus trahv.

"Google kasutas Androidi oma otsingumootori valitseva positsiooni kindlustamiseks. See praktika on takistanud konkurentidel innovatsiooni teostada ja võrdsetel tingimustel konkureerida," põhjendas Euroopa Liidu konkurentsivolinik Margrethe Vestager. Kuna Google'ile kuulub ligikaudu kolmandik maailma mobiiliseadmete reklaamiturust, tabab Euroopa Liidu nõue kontserni hella kohta.

Möödunud aastal väänas Euroopa Liidu konkurentsiamet Google'ile 2,4 miljardi euro suuruse trahvi selle eest, et näitas eelisjärjekorras oma tootepakkujate reklaame.

See teade tuleb vahetult enne Google'i emafirma Alphabeti majandustulemuste avaldamist järgmisel esmaspäeval.

Ettevõtte aktsia oli üks neid, mis kevadel korrektsioonis pihta said. Tänaseks on väärtpaber aga taastunud ja kaupleb veidi allpool 1200 dollari piiri.

Hetkel kuum