Liina Laks • 11 oktoober 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Jaak Roosaare kriisiaja ostunimekiri

Turgude kukkumine ei pruugi kõikidele halb olla. Aktsiate langusest võidavad nii lühikeseks müüjad, aga ka tavainvestorid, kes meelepärased väärtpaberid nüüd soodustusega kätte saavad. Investor Jaak Roosaare on juba välja valinud aktsiad, mida madalseisust osta.

Investor Jaak Roosaare
Investor Jaak Roosaare  Foto: Andras Kralla

"Mulle tundub, et ehk on nüüd tõesti tegu selle kaua oodatud karuturuga ehk võiks oodata 20+% langust tipust. Miks? Sest enne oli taevas liiga pilvitu ja turud ainult tõusid," rääkis Jaak Roosaare. Kel portfellis vaba raha või on mujalt seda vaba raha peale tulemas, sellele pakub kukkumine alati häid võimalusi.

Kui 20protsendine langus tõesti tulema peaks, soovitab Roosaare investoritel selle eest hoolt kanda, et muud vara oleks piisavalt, nii et ei peaks oma pikaajalise vaatega soetatud aktsiaid kohe müüma tormama. "Kui sellist vara ei ole, siis on parem müüa kohe kui hiljem," soovitas Roosaare.

"Ma ise olen oma Balti portfelli juba viimased kaks aastat vaikselt väiksemaks lihvinud, jäänud on eelkõige dividendiaktsiad," kirjeldas Roosaare oma nn kriisistrateegiat. Ka USAst on ta juurde ostnud enam kui 10aastase dividendikasvuga ettevõtteid, kes suutsid ka viimase kriisi ajal dividende kasvatada, ning ka Berkshire Hathawayd. "[Berkshire Hathawayl] oleks langusest ainult võita, sest neil on ligi 130 miljardit dollarit püssirohtu," viitas Roosaare Warren Buffetti firma vaba raha hulgale.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Seotud lood

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt