Mait Kraun • 15. november 2018 kell 12:28
Bitcoini hind on viimastel päevadel järsult langenud.  Foto: EPA

Bitcoin jõudis selle aasta põhja

Bitcoin jõudis selle aasta madalaima tasemeni, sest bitcoin cash jaguneb ning see tekitab investorite seas ebakindlust. Ka tehniline pilt on väga kehvaks muutunud.

Bitcoini hind on täna langenud 3,6 protsenti, 5440 dollarini. Eile jõudis krüptoraha ka 5390 dollarini, mis on selle aasta madalaim tase. Veidi enam kui 24 tunniga on hind kukkunud 14 protsenti.

„Viimane püüdlus murda läbi 6500 dollari tasemest on kogu jõu ära kaotanud ning me näeme väga negatiivseid signaale,“ ütles Think Markets U.K peaanalüütik Naeem Aslam MarketWatchile. Ta lisas, et 2018. aasta põhjast läbimurdmine tähendab, et hind võib liikuda 5200-5300 dollari juurde.

Bitcoin cashi jagunemine

Investeerimisfirma BKCMi tegevjuht Brian Kelly ütles, et languse on tõenäoliselt põhjustanud bitcoin cashiga seotud ebakindlus.

Bitcoin cashi hind kukkus kolmapäeval ligi 19 protsenti, sest täna toimub bitcoin cashi niinimetatud hard fork, kus valuuta jaguneb Bitcoin ABC-ks ja Bitcoin SV-ks. Bitcoin cash on ise aga bitcoini jagunemise tulem.

„Bitcoin cashi jagunemine on tekitanud krüptoinvestorite seas ebakindlust, lisaks sellele prognoosivad nii krüptoanalüütikud kui ka traditsiooniliste turgude eksperdid, et karuturg jätkub ka 2019. aastal,“ ütles plokiahelal põhinevat turvateenust pakkuva Elastose esindaja Donald Bullers.

Langus on bitcoini turuväärtust vähendanud 15 miljardi dollari võrra, selgub CoinMarketCapi andmetest. Üleüldiselt on krüptovaluutade turuväärtus kukkunud ühe päevaga 30 miljardi dollari võrra.

Tehniline pilt on kehv

Kuna tehniline pilt on muutunud bitcoini puhul kehvemaks, on paljud kauplejad loobumas tõusule panustavatest positsioonidest, mis on langusele hoogu juurde andnud.

„Tehnilise analüüsi vaatepunktist võib öelda, et 6000 dollari taseme läbimisel läksid käiku automaatsed müügiorderid, mida paljud kauplejad olid just sellele tasemele seadnud. Kauplejad tahtsid kaotusi vältida ning langusele panustajaid tuli omakorda juurde,“ ütles eToro vanemanalüütik Mati Greenspan CNBC-le.

Greenspan tõi välja, et osalt on krüptorahasid survestanud ka USA tehnoloogiasektori aktsiate odavnemine. Enne neljapäeva oli bitcoin kaubelnud terve sügise vältel stabiilselt 6400 dollari juures.

Ka teised krüptorahad kukuvad

Ka teised krüptovaluutad odavnesid tublisti. Üks päev enne niinimetatud hard forki kukkus bitcoin cash 19 protsenti, 412 dollarini.

Ethereum odavnes 17 protsenti, 169 dollarini ja litecoin kukkus samuti 17 protsenti, 40,58 dollarini. Ripple’i hind langes 16 protsenti, 42 sendini.

Võrreldes aasta alguses saavutatud tippudega on kogu krüptovaluuta turuväärtus langenud umbes 70 protsenti, 185 miljardi dollarini.

Hetkel kuum