Lauri Teder • 14. detsember 2018 kell 16:26

HKScani nõukogust lahkus korraga kolm liiget

Rakvere Lihakombinaat  Foto: Meelis Meilbaum

Reedel andis Soome lihatootja HKScan teada, et firma nõukogu väheneb kolme liikme võrra ning asendajate leidmiseks kutsutakse kokku erakorraline üldkoosolek.

Kõik lahkuvad liikmed – Marko Onnela, Riitta Palomäki ja Tuomas Salusjärvi – andsid lahkumisavalduse sel reedel. Onnela tegutses alates 2017. aastast HKScani nõukogu aseesimehena, samal aastal said Rakvere lihakombinaadi ja Talleggi emafirma nõukogu liikmeks ka Palomäki ja Salusjärvi.

Ametis jätkavad esimees Reijo Kiskola ning liikmed Per Olof Nyman, Jari Mäkilä ja Carl-Peter Thorwid. "HKScani juhtkond ja töötajad pühenduvad firma finantsseisundi tasakaalustamisele ning hea tarnevõimekuse ja teeninduse tagamisele nii klientide kui ka teiste huvigruppide hüvanguks," kinnitas Kiskola börsiteates.

Firma sõnul kuulutatakse erakorralise üldkoosoleku toimumisaeg välja tuleva aasta jaanuari teisel nädalal.

Reedel kirjutas Soome väljaanne Talouselämä, et HKScani suurim aktsionär, lihatootjate ühing LSO Osuuskunta kohtleb ettevõtte teisi omanikke kui statiste ja viib ettevõtte juhtkonnas omavoliliselt läbi muudatusi. Artikli kohaselt mõjutavad kontserni tegevust nõukogusse mitte kuuluvad inimesed ning nõukogu liikmed saavad otsustest teada alles tagantjärgi.

HKScani aktsia odavnes reedel 2,52%, vajudes 1,55 euroni. Nõnda madal oli väärtpaberi sulgemishind viimati 2000. aasta detsembris.

Hetkel kuum