Äripäev • 16. märts 2019 kell 8:14

Tallinna Vesi läks konkurentsiameti vastu kohtusse

Karl Heino Brookesi juhitav börsifirma Tallinna Vesi ei ole rahul konkurentsiameti otsusega, mistõttu otsib ettevõte lahendust kohtust.  Foto: Andras Kralla

Neljapäeval esitas Tallinna Vesi kaebuse Tallinna halduskohtule seoses konkurentsiameti otsusega jätta veeteenuse hinnad Tallinnas ja Saue linnas kooskõlastamata.

Kaebus seondub konkurentsiameti 12. veebruari otsusega, milles amet ei rahuldanud börsifirma vaiet seoses ameti eelmise aasta 4. detsembri otsusega, millega omakorda jäeti kooskõlastamata Tallinna Vee taotletud veeteenuse hinnad Tallinna ja Saue linna tegevuspiirkonnas.

Paralleelselt on Tallinna Vesi koostamas konkurentsiametile vastust seoses sama 4. detsembri otsusega seotud järelevalvemenetlusega. Tallinna Veel on vastamiseks aega kuni tänavu 1. aprillini.

Ettevõte ootab jätkuvalt otsust käimasolevast rahvusvahelisest vahekohtumenetlusest, kus Tallinna Vesi ja United Utilities (Tallinn) B.V. on esitanud Eesti riigi vastu kahju hüvitamise nõude Eesti ja Hollandi vahelise investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse lepingu alusel.

Hetkel kuum