31. august 2015 kell 21:01

Rietumu faktooring – hea võimalus ärisse kapitali kaasata

Rietumu pakub oma klientidele, kelle äritegevus on seotud (muu hulgas rahvusvaheliste) kaubandustehingutega, uut laenutoodet – mitteregressiivset faktooringut.

Rietumu rahastab kassa puudujääki, mis tekib, kui ostjad hilinevad maksete tasumisega. Mitteregressiivse faktooringu puhul ostab pank pärast võlgniku krediidivõimelisuse kontrollimist nõudeõiguse tema vastu. Kaubandusettevõtte jaoks tähendab see, et pärast kauba kättetoimetamist saab ta kohe kätte märkimisväärse osa maksest. Ülejäänu eest hoolitseb pank, kes haldab võlanõuet, jälgib maksetähtaegu, otsustab, mida hilinenud maksete korral ette võtta jne

Panga finantseering võib ulatuda kuni 90% tehingu summast. Selle väljastamise aluseks on dokumendid, mis kinnitavad kohustuste täitmist kauba kättetoimetamise näol.

Faktooring kujutab endast tõhusat lahendust korraga kahele probleemile: käibekapitali finantseerimine ja võlanõuete haldamine. Mõlemad aspektid on dünaamiliselt kasvavate kaubandusettevõtete jaoks kindlasti olulised.

Ühelt poolt võimaldab panga finantseeringu kasutamine kaubandusettevõttel ilma täiendavat käibekapitali defitsiiti tekitamata pakkuda oma klientidele hilisema tasumise võimalust ja nii saada täiendav konkurentsieelis, suurendada müüki, omandada uusi turge. Teisalt lubab panga kaasamine kaupmehel riske maandada, kuna pank hindab võlgnike krediidivõimelisust, seab limiidid ja jälgib maksedistsipliini.

Rietumu pakub faktooringuteenuseid nii Baltimaade kui ka rahvusvahelistel turgudel tegutsevatele ettevõtetele.

Rietumu peamised faktooringuteenused:

Finantseeringu suurus: kuni 90% tarnitud kauba kohta väljastatud arvest Finantseeringu intress: alates 4% aastas Finantseeritava hilinenud makse tähtaeg: kuni 120 päeva

www.rietumu.com

Hetkel kuum