investor Toomas • 13. september 2018
Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale
Facebooki-vastane protest Brüsselis.
Facebooki-vastane protest Brüsselis.  Foto: Scanpix

Kas peaksin Facebooki müüma?

Veel suve alguses sain rõõmustada, et Facebooki ostuga läks täppi ostu ajastus ning ka järgnev aktsia tõus vedas suunurgad ülespoole. Viimased poolteist kuud on aktsia aga languses olnud.

Aprillis kirjutasin, kuidas investeerimisguru Jeffrey Gundlach Facebooki investeeringuna maha laitis. "Gundlach ütles otse, et Facebooki tasub lühikeseks müüa ehk langusele panustada. Tema hinnangul on andmeskandaalid Facebooki nii tugevalt räsinud, et enam sellest tublit tõusuaktsiat pole. Ka pole päris selge, mida Euroopa Liidu uued andmekaitse- ja maksureeglid Facebooki tuludega teha võivad," kirjutasin aprilli lõpus.

Püsiv pessimism

Oma 25. juuli kõrgelt hinnalt on aktsia kukkunud nüüd üle 23 protsendi, P/E suhe on langenud 25 peale ning jätkuvalt levib jutt Facebooki kahjulikkusest ning reguleerimise vajadusest. Euroopa andmekaitsereeglid viisid osa Euroopa kasutajate arvu vähenemiseni ning platooni jõuti kõige kasumlikumate Ameerika Ühendriikide kasutajate puhul. Pew Research kirjutas, et 74 protsenti USA kasutajatest on Facebooki kasutust viimase aasta jooksul vähendanud. Sära on ettevõtte ümbert justkui tuhmunud, tõusuraketil kütus otsa saanud.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt