Äripäev • 9. jaanuar 2017 kell 3:45

Viis põhjust lüüa lauale särav idee

Hea idee  Foto: Panthermedia

Ettevaatust! Eduka Eesti arvamuskonkursil osalemine võib lõppeda 10 000eurose peapreemia ja idee elluviimisega, hoiatab Äripäev.

Kui sulle tundub, et Eduka Eesti konkursil on juba aja jooksul kõik suurepärased ideed välja käidud, siis eksid sa suuresti. Nelja hooaja jooksul on konkursi raames tõepoolest ilmunud muljetavaldav hulk heatasemelisi arvamuslugusid. See aga ei tähenda, et parimad lood ei võiks alles kirjutamata olla.

Praegu on parim aeg oma mõtete koondamiseks, kirjapanemiseks ja Äripäeva toimetusse saatmiseks kohe lausa viiel põhjusel. Aktuaalseim neist on uue valitsuse ametisseastumine eelmise aasta lõpus. Uus võimuliit on lubanud ära kuulata ja arvesse võtta kõiki häid ideid hoolimata sellest, kes neid esitab – olgu siis opositsioon, kodanikeühendused, ametiliidud, kes iganes. Seda lubadust kavatseb Äripäev neile aeg-ajalt meelde tuletada – ja meil oleks hea meel uuele võimuliidule presenteerida just sinu Eduka Eesti arvamuskonkursi lugu, mis esitab originaalse, teostatava idee elegantses ajakirjanduslikus vormis.

10 000 eurot peapreemiaks

Aga kui on juba originaalne ja teokstehtav idee säravas vormis, siis on täitsa võimalik, et ta võidab peapreemia! Ja peapreemia on Edukal Eestil uhke: 10 000 eurot, mille Äripäev saab välja panna tänu headele partneritele Silberautole, Eestil Gaasile, ACE Logisticsile, Tallinna Kaubamajale, Danske Bankile ja Eesti Ettevõtluskõrgkoolile Mainor, mille esindajad osalevad ka peapreemia õnneliku saaja väljaselgitamisel. Teise koha võitja saab 3000 ja kolmanda koha omanik 2000 eurot – sedagi on ikka väga palju rohkem, kui muidu võib ühe arvamusloo kirjutamisega teenida.Kvaliteedimärk peale

Pealegi, Edukas Eesti on oma viiendaks hooajaks kujunenud nii hea mainega ettevõtmiseks, et nii selle toetamine kui ka sellel osalemine on auasi. Konkursi raames avaldamine paneb arvamusavaldusele külge kvaliteedimärgi, mis tagab tähelepanu avalikus ruumis. Paljudki ideed on algatanud diskussiooni ning saavutanud nii kandepinna, mida nad väärivad. Takkapihta, ühtegi teist säärast konkurssi Eestis lihtsalt ei ole. Tegemist on Eesti meediamaastikul unikaalse ettevõtmisega.

Suureneb elluviimise tõenäosus

Tuues oma idee Eduka Eesti arvamuskonkursile, suurendad sa oluliselt tõenäosust, et seda märgatakse – ja viiakse ellu. Muidugi pole kõiki konkursi raames ilmavalgust näinud ideesid ellu viidud. Elu on sisse puhutud ideede koguhulgast suhteliselt väikesele, aga see-eest prominentsele osale – ja vahel ka mitte täpselt sellisel kujul, nagu autor selle kirja pani. Elluviimise tõenäosust suurendab oluliselt see, et Äripäev hoiab oma Eduka Eesti lapsukeste edasisel käekäigul silma peal. Kui elluviimine eeldab poliitilist tahet – ja seda eeldab ta päris sageli –, siis uurime poliitikute käest, miks seda või teist ei saa ja kuidas ikka saaks. Seda eriti juhul, kui ettepanek on toimetuse meelest teokstegemist väärt. Neid ideid, mis toimetuse meelest eriti väärtuslikud ja laiemat debatti võiks ajendada, laiendame neid omalt poolt, valdkonna ekspertidelt kommentaare paludes.

Lõpuks, ilm on ju külm! Kui sa pole just otsusekindel tervise- ja spordifriik, kes oma sportlikud värskes õhus viibimised absoluutselt iga ilmaga ette võtab, siis on just nüüd parim aeg ennast kurssi viia sellega, mis Eduka Eesti konkursil juba aastate jooksul on ilmunud, koguda insipiratsiooni ning kirja panna see arvamuslugu, millega sa tahad Eduka Eesti konkursil osaleda. Kell kukub viimasemal veebruaril. Kuhu saata? arvamus@aripaev.ee muidugi.

Hetkel kuum