Kaupleja Alex • 12. juuni 2018 kell 13:45

Olen Inteli-karu

Kaupleja Alex usub, et Inteli tulevik on pilvine.  Foto: Intel

Nagu eile reklaamisin, läksingi USA turu avanedes Inteli aktsias lühikeseks. Juba eelturul näitas Intel kerget miinust ja lõpetas ka kauplemispäeva punases.

Müüsin sada Inteli aktsia CDFi 54,71 dollari tasemelt, pannes stop-loss'i 55,72 dollari juurde. Eile turu sulgudes oli mu positsioon juba pisukeses plussis.

Intel kaotab rivaalile turgu

Eile saatis oma kommentaari Inteli kohta laiali ka investeerimispank Nomura, kelle reiting aktsiale on seni "osta" hinnasihiga 60 dollarit. Nomura analüütik Romit Shah oli käinud koos teiste analüütikutega Inteli tegevjuhi Brian Krzanichiga kohtumas ning vahendas oma viimases uudiskirjas firmajuhi juttu.

Tähelepanuväärne on, et Krzanich ei peida samuti pead liiva alla ses osas, mis seisus on Intel konkurentsis vana rivaali AMDga. AMD, kelle osakaal serveriprotsessorites oli mullu mõõdetav vaid ühe protsendiga, saab firma enda hinnangul tänavu kätte turuosa, mis jääb "ühekordse numbriga kirjutatavate protsentide keskele" ehk tõlgitult umbes 4-7%.

Krzanich aga ütles analüütikutele, et Inteli eesmärk on takistada AMDd saamast kätte 15–20protsendist turuosa. Seega on ta ise AMD suhtes veel optimistlikum kui AMD juhid. Ja mis on hea AMD-le, on halb Intelile.

Veel vahendas Shah, et Krzanich ei tõmmanud liivale piiri, kustmaalt Inteli turuosa kaotus lõpeb. Kui firmajuht ise on nii pessimistlik, mis siis minulgi enam muud kui aga firma aktsiat lühikeseks müüma.

Ühtlasi võiks juba lõigata vorsti mõlemast otsast ehk minna AMD aktsias pikaks. Kaalusin eile ka seda, kuid see tehing ei ole sugugi nii lihtne ja üheselt selge kui Inteli lühikeseksmüük. Esiteks on AMD-l suur huvi ka graafikaprotsessorite turul, kus Nvidiaga käib praegu kibe võitlus esikoha pärast krüptovaluutade kaevandusmasinates, mis koosnevadki peaasjalikult tipptaseme graafikakaartidest.

Teiseks on AMD aktsia eelmisest nädalast saadik omajagu rallinud. Kardan, et praegu positsiooni võtmine tähendab lühiajalise tipu hinnaga ostmist. Seega: ma ostaks AMDd küll, aga ootan enne korrektsiooni.

Head aega, Cisco

Eile tõstsin oma Cisco positsioonis stop-loss-orderi pisut üle ostuhinna taseme. Selle positsiooniga oli nii, et ma võtsin selle sisse pärast seda, kui aktsia reageeris liiga palju ettevõtte majandustulemustele. Nüüdseks oli aga see idee otsa lõppenud ja seega tuli positsioonist väljuda, püüdes teha seda nii väheste kaotustega kui võimalik.

Iga positsiooni puhul tuleb lisaks selle ülespaneku ja mahavõtmise komisjonitasudele arvesse võtta ka positsiooni lahtihoidmise teenustasu (swap). Kui positsioon on lahti ning ei liigu ei sinna- ega siiapoole, kasvab teenustasu ikka muudkui suuremaks.

Sestap tõstsin Ciscos stop-loss'i nii kõrgele, et tulgu mis tuleb, mu komisjonitasud ja teenustasud katab müügihind igal juhul. Ja viis minutit pärast seda otsust lõigi Cisco positsioon 43,5 dollari tasemel korgid välja.

Aga ma ei kurvasta, sest nagu ütlesin, oli idee ammu lõppenud ja ainus, mis selles positsioonis muutus, oli üha suurenev teenustasu. Ja kokkuvõttes jäin mõne euro jagu ikkagi plussi.

Hetkel kuum