Kaupleja Alex • 22. oktoober 2018 kell 12:14
Foto: Reuters

Pullidest on saanud karud

Eelmine nädal ei olnud turgude jaoks just kõige lihtsam. Oli näha, kuidas turgudel üritati saada kätte põhi ning investorid nägid head võimalust osta aktsiad odavalt, mis viis USA indeksid taas üles.

Aktsiaturu indeks S&P 500 tõusis eelmise nädala alguses sada punkti, aga turgudelt ei kadunud närvilisus ja see hind ei jäänud kauaks püsima. Täna öösel, kui Aasia turud avanesid, langesid S&P 500 futuurid viimase nädala madalaimale tasemele, kuigi kauaks sinna hind ei jäänud.

Kaupleja Alexi kontoseis

Kaupleja Alexi jooksevkonto saldo: 9791,64 eurot

Sellelt lingilt saate juurdepääsu kaupleja Alexi kauplemiskontole, kus on näha tehingute ajalugu ja avatud positsioone.

Minu pikad positsioonid läksid sulgemisele ja praegu ei kavatse ma uuesti ostutehinguid teha. Jõudsin ka järeldusele, et peaksin oma positsioonide mahtu veel vähendama, see annab mulle võimaluse seada stop-loss-tasemeid veel kaugemale ning sellised liikumised turgudel, nagu olid eelmisel nädalal, ei lööks minu avatud positsioone kinni.

Kaupleja Alexi esimene apelsinimahla positsioon läks vett vedama.  Foto: Kaupleja Alex

Eelmisel nädalal ei sulgunud ainult minu S&P 500 pikk positsioon, samuti läks kinni minu apelsinimahla (ORANGE.JUICE) positsioon, mõlemad sulgusid stop-loss-tasemel, mille olin seadnud positsioonide avamisel. Apelsinimahla puhul ma enne tehingu sisestamist sellist stsenaariumit ka kahtlustasin, et hind võib trendijoonest läbi murda, aga uskusin, et tõusutrend jätkub.

Nüüd panustab Alex apelsinimahla futuuride hinnalangusele.  Foto: Kaupleja Alex

Niipea kui apelsinimahla hind liikus trendijoonest alla ning jõudis minu stop-loss-tasemele, võtsin uue lühikese positsiooni. Nüüd jään ootama, et apelsinimahla hind langeks veel. Ma küll ei tea, kas apelsinimahla tarbimine maailmas suureneb või mitte, aga paistab, et spekulandid on alustanud futuuri müümist ja pullidest on saanud karud.

Tehingu detailid:

Alusvara/instrument: ORANGE.JUICE

Ost/müük: müük

Lepingu suurus/kogus: 1 lott (hinnavahelepingute puhul võrdub 1 lott aluseks oleva väärtpaberi 1 ühikuga. Igal alusvaral/väärtpaberil on see erinev. Apelsinimahla puhul on 1 lott võrdne 1000 naelaga)

Tehingu avamise hind: 139,52 USA dollarit

Take profit (hind kasumiga väljumiseks): 127,24 USA dollarit

Stop-loss (hind kahjumiga väljumiseks): -

Jätkan teiste positsioonide lahti hoidmist. Saate neid jälgida minu kontolt MetaTrader 5 platvormi kaudu.

Hetkel kuum