26. oktoober 2012 kell 11:22

Kadri Bank: löögi all ka ausad reformierakondlased

Kui peaminister ajakirjanikele Silver Meikari väljaviskamise kohta kommentaare jagas, seisis ta juhtumisi erakonna kontoris tahvli ees, millele oli kirjutatud „361 päeva KOV valimisteni :)”, märkas ajakirjanik Kadri Bank.

See oli kõnekas sümbol erakonna tegutsemise motiividest – peaministri oli justkui kuklas teadmine peatsetest valimistest. Kellel siis ikka sellisel ajal ebamugavaid teemasid tõstatavaid erakonnakaaslasi vaja on.

Mul on kohe kahju, et need on kohalikud, mitte riigikogu valimised. Usun, et kohalikes omavalitsustes leidub palju ausaid ja südamega tööd tegevaid reformareid. Kas nemad peavad nüüd võtma vastu löögi „isakeste” tegude eest, sest parlamendivalimisteni on veel aega? Tundub ebaõiglane.

On mõttetu ka loota või nõuda, et kõik ausad inimesed oma aususe tõestamiseks nüüd Reformist lihtsalt lahkuksid. See ei ole kellegi huvides, et Reform laguneks. Küll aga ootaks, et erakonnaliikmed võtaksid avalikult seisukoha, kas nad on juhtunuga päri ja kas selline juhtkond on õige neid juhtima. Lihtsat vaikimist on lihtne tõlgendada nõusolekuna.

Muidugi – omade seas opositsiooni minna on raske. Juhtkond on selgelt näidanud, milline saatus teisitimõtlejaid ootab. Aga kui nii läheb, küll siis valijad sellest järeldused teevad.

Tegelikult on kohalikel valimistel kandideerijate jaoks möödapääsmatu rahastamis­skandaali osas seisukoht võtta – valijad küsivad järgmise sügise eel selle kohta niikuinii.

Autor: Vilja Kiisler, Kadri Bank

Hetkel kuum