Äripäeva arvamusliider: Jüri Ratas poleks pidanud parteid vahetama

  Selle nädala kolm teemat: Ratas Isamaasse, õpetajate palgatõusu hind ja Ungari tulevik Euroopa Liidus.

  “Väga kaheldava väärtusega samm,” ütleb Reformierakonna auesimees Siim Kallas Jüri Ratase otsuse peale Keskerakonnast lahkuda. Tema sõnul pole küsimus niivõrd selles, kas sotsid või Isamaa, vaid et Keskerakonnas endas oli Ratase poliitilise jõu kese.

  Kui aga juba erakonda vahetada, siis tõepoolest Isamaasse, sest opositsioonipartei saab talle lubada riigikogu teise aseesimehe kohta, mis on Ratasel praegugi. 

  Laiemalt pelgab aga Kallas, et Keskerakonnast võib nüüd tõepoolest saada vene erakond, sest ka riigikogu fraktsioonis, kuhu on jäänud kuus liiget, räägib eesti keelt emakeelena üksnes Lauri Laats.

  Kas see kõik toob kaasa ka seismilisi nihkeid Eesti poliitikas? Sellele vastab Kallas selle nädala “Äripäeva arvamusliidris”.

  Lisaks tuleb juttu ka õpetajate streigi järeldustest. Ühtpidi leiti haridustöötajatele 5,5 miljonit, teisalt pole selge, kuidas see raha siis õieti riigieelarvesse nüüd tekkis. Endine regionaalminister, parempoolsete liige Siim Kiisler ütleb, et probleem on tegelikult fundamentaalne.

  Advokaat ja Euroopa õiguse asjatundja Carri Ginter selgitab seevastu, miks tahe Ungarit karistada – olgugi, et Viktor Orbán oli lõpuks nõus Ukrainale raha andma – on lühinägelik. Soovis otsustusprotsessi tõhustada, ähvardab ka Eesti iseenda positsiooni, ütleb Ginter.

  "Äripäeva arvamusliidri" tegid valmis Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja saatejuht Indrek Lepik.

  Foto: Jüri Ratas (paremal) soovis küll Mihhail Kõlvartile juhivalimistel õnne, ent võis nüüd kogu parteile vee peale tõmmata. Foto autor: Liis Treimann

  • Äripäeva arvamusliider
  • 02.02.2024
  KIIRUS:
  Äripäeva arvamusliider: Jüri Ratas poleks pidanud parteid vahetama
 • Hetkel kuum