Jaanus Karilaiu Keskerakonnast lahkumise käivitas Venemaa sõda

  Hiljuti Keskerakonnast Isamaasse astunud pikaaegne Keskerakonna liige ja aseesimees Jaanus Karilaid rääkis saates „Poliitikute töölaud“, et tema Keskerakonnast lahkumise käivitas Venemaa algatatud sõda Ukrainas.

  Pikaaegne Keskerakonna liige ja aseesimees Jaanus Karilaid nimetab saates  Jüri Ratast üheks võimsamaid poliitilisi fenomeniks Eesti poliitikas, kellele aga EKRE ohjamine valitsuses sai komistuskiviks.

  Jüri Ratase kannatlikkus ja viisakus tõi Karilaiu hinnangul talle tema esimeses peaministriperioodis edu, ent hilisemas perioodis oleks pidanud ta EKREt korrale kutsuma. „Ütlema, et kui te pole viisakamad, lendate valitsusest,“ sõnas Karilaid ja lisas et  tagantjärele targana saab öelda, et EKRE ministrite välja öeldud sõnu siluma ja klaarima minna ei olnud mõistlik.  Samas Ratasele kui poliitiliste otsuste tegijana jagus Karilaiul aga kiidusõnu.

  Keskerakonnast lahkumise käivitas Karilau sõnul aga Venemaa sõda Ukrainas. „Isamaasse minek oli eelkõige väärtuspoliitiline. Nägin et Keskerakonna sees Keskerakonna uue juhtkonna poliitika  Venemaa suunal minuga lihtsalt ei sobitu.“

  Saates selgitas Karilaid pikemalt oma lahkumist Keskerakonnast ning oma vaadet Isamaa tuleviku osas. Samuti räägiti riigi tulevate aastate eelarvetest, valitsuskoalitsiooni ja opositsiooni suhetest. 

  Fotol Jaanus Karilaid, foto autoriks Andras Kralla.

  • Poliitikute töölaud
  • 28.09.2023
  KIIRUS:
  Jaanus Karilaiu Keskerakonnast lahkumise käivitas Venemaa sõda
 • Hetkel kuum