Priit Pokk • 11. september kell 10:46
Kuum tool
Ainult tellijale

Konkurentsiameti juht kummutab Apollo kino ostuargumente

Kinoturg on ikkagi see, kus inimesed päriselt kinos käivad ning kartus, et kinod kinni lähevad muidu kui keegi üle ei osta, ei tundu realistlik, rääkis saates "Kuum tool" konkurentsiameti juht Märt Ots.

Nimelt teatas augusti lõpus Margus Linnamäe ja Ivar Vendelini investeerimisfirma UP Invest, et soovib 65 miljoni euro eest osta AMC Forumi kinoärid Eestis, Lätis ja Leedus. Varasemalt kuulub kontserni juba Apollo kinogrupp, mille puhul Eestis kardetakse, et seeläbi tekib liiga võimsalt turgu valitsev ettevõte.

Apollo kinoäri rajaja Ivar Vendelin lausus ajalehes Postimees tehingu kohta retooriliselt, et kas kellegi suur turuosa on halvem kui suletud kinod?  See, et kinod kinni peaksid minema tähendaks Otsa sõnul ikka väga musta stsenaariumi, kus keegi teine poleks huvitatud sellest ärist. Ta lisas, et kõige tähtsam on see, et meil oleks kinoäris nagu ka mujalgi toimiv konkurents.

Saates "Kuum tool" rääkisime pikemalt lahti, kuidas konkurentsiamet hakkab tehingut hindama siis, kui tehingu osalised avalduse esitavad, kui pikalt analüüs aega võtab ning millised erinevad lahendused on reaalsed.

Veel kõnelesime konkurentsiameti juhiga olukorrast, kus ettevõtted saavad lihtsasti seadust rikkuda ilma et karistus järgneks, miks ta tervitab Infortari tulekut ravimiärisse, miks muutub kartellide püüdmine lihtsamaks ning kas USAs võiks tulla järgmise kümnendi jooksul olukord, kus tehnoloogiahiide nagu Apple, Amazon, Google ja Facebook hakatakse tükeldama. Saadet juhtis Priit Pokk.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Hetkel kuum