Sõudmise kaheksapaat kui meeskonnatöö musternäide

  Sõudmise kaheksapaadilt on meeskonnatöö osas nii mõndagi õppida, tõdeb saates "Lavajutud" tippsõudja, tudeng ja kiikingu maailmarekordiomanik Kaspar Taimsoo.

  "Tiim hakkab moodustama siis kui kõigepealt paned paika baasväärtused ja eesmärgi. Näiteks, et me tahame tulla olümpiavõitjateks või maailmameistriteks. Me otsustame ühiselt, et see on meie eesmärk," rääkis Taimsoo Gaselli kongressi laval.

  Selleks, et suurt eesmärki täita, panevad ka sportlased omale väiksemad vahe-eesmärgid. "Mida kaugemale me jõuame tiimi ja indiviidina sellest algpunktist ja mida lähemale lõppeesmärgile, seda fokusseeritumad me peame olema. Aasta-poolteist enne suurt eesmärki me võime käia ema sünnipäeval või veeta nädalavahetuse vabalt perega ja saame neid asju omale lubada," räägib ligi 30 aastat sõudjana tegutsenud ja 250 medalit koju toonud endine tippsõudja.

  "Mida lähemale me jõuame eesmärgile seda rohkem kapslisse me tõmbame. Fokusseerime sihile ja meeskonnale," kirjeldab Taimsoo.

  Ta toob näiteks, et nii nagu sõudetiimis määrab tempo eessõudja on ka meeskonnatöös oluline roll juhil. Kõige olulisemaks peab Taimsoo aga individuaalset lähenemist.

  "Individuaalne lähenemine - ma loodan, et see töötab ka eraettevõtluses, sest spordis see töötab. Nimelt, iga inimene on omaette isiksus. Tal on omad harjumused, tal on omad minieesmärgid iseenda sees, ta mängib oma rolli välja terves meeskonnas."

  "Aga luba tal olla tema ise ja austa seda. Ning arvestada sellega, et mina ei ole sina, sina pole mina ja nii edasi, me kõik oleme omamoodi. Ja nii ongi. See on kõige olulisem," tõdeb Taimsoo.

  Kaspar Taimsoolt küsis laval Indrek Lepik.

  Fotol Kaspar Taimsoo, foto autor Raul Mee.

  • Lavajutud
  • 18.03.2024
  KIIRUS:
  Sõudmise kaheksapaat kui meeskonnatöö musternäide
 • Hetkel kuum