Taavi Veskimägi: vanade ärimudelite putitamise asemel tuleks keskenduda kahele megatrendile

  Me Eestis ei taju tihti, mis mujal toimub, rääkis ärijuht ja investor Taavi Veskimägi, kelle sõnul võib globaalsete trendide ignoreerimine kalliks maksma minna. Veskimägi avabki ettekandes kahte üliolulist megatrendi.

  Oma kirglikus ettekandes rõhutab Taavi Veskimägi, et vanu ärimudeleid ei ole mõtet enam putitada, vaid just nende kahe – nn cleantechi ja deftechi arendamine – on täna Eesti majanduse tuleviku jaoks võtmetähtsusega.

  „Kaks suurt megatrendi, mis on ajendatud Venemaa ja Hiina agressiivsest poliitikast,“ selgitas Veskimägi ja lisas, et isegi, kui me trende Eestis veel ise omal nahal ei koge, on oluline silmaringi laiendada ja ette mõelda.

  „Kui meile endale tundub Eestis tihti, et kliima teema on ülehinnatud, siis näiteks viimastel nädalatel Barcelonas ringi jalutades on näha, kuidas ükski purskkaev ei purska, muru on kastmata, kõik on kõrbetaoline. Lõuna-Euroopas inimesed nõuavad valitsuselt, et see teeks kliimamuutustega võitlemiseks rohkem,“ rääkis Veskimägi.

  Veskimägi demonstreeris rohkete eluliste näidete ja faktide abil, kuidas me saaksime oma majandust muuta konkurentsivõimelisemaks ja kasumlikumaks.

  Taavi Veskimägi esines ettekandega 2024. aasta aprillis Pärnu Finantskonverentsil. Endine poliitik ja rahandusminister Taavi Veskimägi juhtis viisteist aastat Eleringi.

  Fotol Taavi Veskimägi.
  Foto: Raul Mee.

  • Lavajutud
  • 13.05.2024
  KIIRUS:
  Taavi Veskimägi: vanade ärimudelite putitamise asemel tuleks keskenduda kahele megatrendile
 • Hetkel kuum