Ametikohtade eluiga pole olnud kunagi nii üürike kui praegu ja sellest võidavad need ettevõtted, kes suudavad oma töötajaid tublisti ümber õpetada ning neile täienduskoolitusi pakkuda. Millised oskused on praegu kõige hädavajalikumad, milliseid trende on oodata tulevikuks ja millist praktikat rakendavad eri valdkondade ettevõtted, neist teemadest saatesarjas räägimegi. Saadet toetab SA Kutsekoda projekt Euroopa Täiskasvanuhariduse veebikeskkond EPALE, mida kaasrahastab Euroopa Liit Erasmus+ programmi raames. Saate koostamist toetas Euroopa Liit. Saates väljendatud arvamuste eest vastutavad autorid ja toimetaja ning need ei väljenda tingimata Euroopa Komisjoni ametlikku seisukohta. Saade on eetris kord kuus neljapäeviti kell 12.
Miks on õuesõpe Eesti täiskasvanukoolituses vähe levinud? Mis on õues õppimise eelised tavapärase klassiruumiõppe ees? Kuidas rännak vabas õhus meeli virgutab ja millegi omandamist mõjutab?
Need ja paljud teised põnevad küsimused saavad vastuse tänases saates „Õppetund“, mis seekord keskendub õppimisele väljaspool klassiruumi. Mis üldse õuesõppeks kvalifitseerub, mis võib saada hea õuesõppetunni takistuseks ja kuidas ennetada võimalikke ohuolukordi, ...
Juunikuu saates „Õppetund“ on külas „Settle in Estonia“ projektijuht ja Expat Relocation Estonia asutaja Martin Lään, Integratsiooni SA nõustamisteenuse valdkonnajuht Kätlin Kõverik ja me räägime sisserännanutest, täpsemalt võõrtööjõu koolitamisest, et neid Eesti tööturu jaoks ette valmistada.
Riik pakub sisserännanutele tervet hulka tasuta koolitusi ja ampluaa, mis teemal koolitada, on päris lai. Kõik juhid saavad saata oma inimesed nendele koolitustele, mis on küllaltki ...
Värske „Õppetunni“ saade keskendub seekord OSKA üldoskuste uuringule ja selgitatakse, mismoodi oskused liigituvad, miks need olulised on ja mis on need oskused, millest eestlastel sageli puudu jääb.
Kuidas üldoskusi õpitakse või omandatakse ja kuidas need meile igapäevaelus kasuks tulevad? Kuidas avalduvad üldoskused keerulistes, kataklüsmilistes olukordades (sh pandeemia ja sõda), ning mis on tööandjate meelest kõige olulisemad ja vajalikumad üldoskused?
Saate teises osas tuleb juttu digioskuste testist ja ...
Tänases „Õppetunni“ saates võetakse vaatluse alla värskelt valminud interaktiivne koolituste tellimise veebijuhend ning juttu tuleb sellest, kuidas toimub organisatsioonis koolituste tellimise protsess ja millele peaks rohkem tähelepanu pöörama, et lõpptulemuseks oleks kvaliteetne ja tulemuslik koolitus.
Saates leiavad vastuse ka küsimused, miks on oluline koolituse kvaliteet, milline on hea koolitus ja hea koolitaja, kuidas targalt koolitust tellida ja kuidas see täielikult tuksi keerata.
Interaktiivset veebijuhendit tutvustavad EKKA arendusjuht ...
Seekordne „Õppetund“ tutvustab, mida kujutab endast koolituse mittekonverents. Kaheksandat korda toimuva mittekonverentsi eesmärke, kujunemist ja ülesehitust tutvustavad Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni Andras projektikoordinaator Monica Marfeldt, Koolitusfirmade Liidu juhatuse liige Helina Loor ja videosilla vahendusel osaleb Georgi Skorobogatov, Euroopa Täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE Eesti keskuse juhataja sihtasutusest Kutsekoda.
Külalised kirjeldavad mittekonverentsi ja selle teemade kujunemist ning arutelude ja töötubade formaati. ...
Värske „Õppetunni“ saade võtab vaatluse alla tööandjatele pakutava koolitustoetuste programmi „Digipädevuse koolitus töötajate ümberõppeks“. Sihtasutuse Kutsekoda OSKA uuringujuht Urve Mets annab ülevaate, kellele programm on suunatud, mida koolitused hõlmavad, missugused on osalemise tingimused ja paljust muust. Juttu tuleb ka värskest juhtide uuringust ja selle tulemustest.
Oma kogemusi programmi kaudu töötajate koolitamisega jagavad kuulajatega LEAB Eesti OÜ personalijuht Tii Oot ja Workboats AS-i ...
Kuna viimane, riigikantselei välja antud koolitusjuhi tööd hõlbustav juhendmaterjal ilmus Eestis 20 aastat tagasi ning selles välja pakutud juhised ja meetodid on oma asjakohasuse tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas ammuilma minetanud, valitses turul uue käsiraamatu järele tungiv vajadus.
Värske „Õppetunni“ saade keskendubki seekord tuliuuele veebipõhisele koolitusjuhi käsiraamatule, mille on välja andnud Sihtasutus Kutsekoda, EPALE keskus Eestis, ja mille materjali koostamist on toetanud Euroopa Liit. Käsiraamat on suunatud ...
Aasta esimeses „Õppetunnisˮ tuleb juttu sellest, kuidas organisatsioonis tõhusalt töötajate arendus- ja koolitusplaani koostada.
Maksu- ja Tolliameti ja Cleveroni eksperdid räägivad, millistest põhimõtetest arendusplaani koostamisel lähtutakse, kui pikaks ajaks tehakse koolitusplaane, kuidas on koroona-aastad koolitamist mõjutanud ning milliseid arendustegevusi peale koolituste veel tehakse.
Stuudios on Maksu- ja Tolliameti personalijuhi kohusetäitja Külli Meier, Cleveroni talendispetsialist Maarika Haidak ja EPALE saadik Katre Savi.
Saadet ...
Kõigil, kes tahavad õppida erialast võõrkeelt kiiresti ja mänguliselt, tasub kaaluda keeleõppe coaching’ut, leiavad külalised saates „Õppetundˮ.
Stuudios on Valio Eesti personalidirektor Moonika Meltsa, Multilingua keelekeskuse coach, superviisor ja meeskonna arendaja Evelyn Soidla ning Multilingua rahvusvahelise koostööprojekti juht ja EPALE saadik Kirsti Sinivee.
Asjatundjad arutavad, mis vahe on tavalisel keeleõppel ja keeleõppe coaching’ul, kuidas seatakse eesmärke ja mõõdetakse tulemusi. ...
Kuna novembris toimub sisekoolituse konverents, siis sellest ajendatuna tuleb ka seekordses „Õppetunniˮ saates juttu sisekoolituse võludest ja valudest.
Oma kogemust jagavad aasta osakoormusega sisekoolitaja 2020 ja Elisa Eesti tehnoloogiliste erilahenduste projektijuht Imre Nõmmik, aasta täiskoormusega sisekoolitaja 2019 ja Circle K Eesti personalispetsialist Katrin Kristall ning Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu ekspertgrupi liige ja Euronicsi koolitusjuht Stanislav Voronovski. Saate võtab kokku EPALE saadik Katre Savi.
Saates selgub muu hulgas see, millised näevad ...
Äsja toimus Eestis täiskasvanuhariduse tunnustamise üritus ja laureaadid on meil külas ka seekordses „Õppetunniˮ saates. Aasta koolitaja 2021 eripreemia ja aasta õppija 2021 eripreemia laureaadid ning aasta õppijasõbralik organisatsioon räägivad lähemalt nii õppimishirmudest ja töötajate toetamisest kui ka töötajate motiveerimisest ja juhtide kaasamisest.
Stuudios on disainer ja aasta koolitaja 2021 eripreemia saanud Daniel Kotsjuba, aasta õppija 2021 eripreemia saanud ja AS-i Viljandi Aken ja Uks operatiivtasandi ...
Kuidas saab nii koolitaja, koolituse tellija kui ka koolitusfirma tagada selle, et üks koolitus on päriselt kvaliteetne ja mõjus? Värske „Õppetunniˮ saade keskendubki koolituse kvaliteedile ja koolitaja kutsele.
Juttu tuleb veel ka sellest, millistest teguritest sõltub koolituse kvaliteet, milline näeb välja AS-i Tallinna Vesi koolitusprotsess ja milliseid aspekte tuleks koolitaja valimisel kõige rohkem tähele panna.
Stuudios on BCS Koolituse tegevjuht ja koolitusfirmade liidu juhatuse esimees Anni Sild, Tallinna Vesi personalijuht ja PARE liige ...
Rimi osales Erasmus+ rahastatud ja Tallinna Ülikooli, Maastrichti Ülikooli, Riias asuva Stockholmi Kõrgema Majanduskooli ja teenusedisaini ettevõtte Brand Manual ühiselt loodud teenusedisaini koolitusprogrammis, millest seekordses „Õppetunniˮ saates peaasjalikult juttu tulebki. Lisaks räägime laiemalt Erasmus+ programmist ja sellest, millised on seejuures täiskasvanuhariduse võimalused.
Stuudios on Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri asejuhataja Anne Hütt, Rimi Eesti tegevjuht Vaido Padumäe ning Tallinna Ülikooli teenusedisaini ...
Südasuvises „Õppetunniˮ saates räägime podcast’ist kui õppimis- ja koolituskanalist ehk kuidas saab podcast’i kuulates õppida.
Külas on koolitaja, coach ja podcast’i „Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis“ eestvedaja Veiko Valkiainen, GTD Estonia produktiivsuskoolitaja ja Microsofti koolitusjuht ning pikaaegne podcast’ide kuulata Paul Vahur ja EPALE saadik Katre Savi.
Asjatundjad selgitavad, millistest podcast’idest on kõige kergem õppida, mis teeb ühest podcast’ist hea ja kvaliteetse ...
Üks suuremaid takistusi, mis on vähenenud töövõimega inimeste koolitamises ja digiõppes viimase pooleteise aastaga eriti teravalt esile kerkinud, on töötajate erinev digikirjaoskuse tase. Värskes „Õppetunnisˮ tulebki juttu sellest, kuidas kaasata erivajadustega inimesi paremini töösse, töökohal õppimisse, koolitamisse ja digiõppesse.
Külas on Eesti Puuetega Inimeste Koja tegevjuht Anneli Habicht, Maxima personalijuht Lea Kimber, Eesti Vaegkuuljate Liidu juhatuse esinaine Külliki Bode ning EPALE saadik Katre ...
„Õppetunniˮ saates tuleb juttu õiglase üleminekufondi rakendamisest täiskasvanute ümberõppe korraldamiseks ja sinna juurde näitena peaasjalikult sellest, kuidas toetab riik just Ida-Virumaal täiend- ja ümberõpet.
Külas on haridus- ja teadusministeeriumi elukestva õppe ja oskuste osakonna asejuhataja Külli All, täiskasvanute koolitaja ja kultuurikorraldaja Valeria Lavrova, SilSteve personalijuht Kati Teelahk ning EPALE saadik Katre Savi.
Saadet juhib Personaliuudiste juht Kai Miller.
Saates „Õppetundˮ tuleb andragoogika taustaga spetsialistidega juttu sellest, miks on täiskasvanuõpe kasulik personalijuhi, tippjuhi ja koolitaja seisukohast.
Külas on Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link, Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi ning Aeternumi koolitaja ja konsultant Kati Tikenberg. Saate võtab kokku EPALE saadik Piret Maiberg-Nõu.
Link jagab, kuidas on andragoogika aidanud inimeste juhtimisel, tippjuhiks saamisel ja õppeasutuse töö korraldamisel. Teemägi võtab aga kokku selle, kuidas aitab andragoogika personalijuhi ...
Saates „Õppetundˮ uuritakse sel korral ühte huvitavat viisi, kuidas toetab tööandja töötaja õppimist. Juttu tuleb Ülemiste City ja Eesti kõrgkoolide koostöös valminud koolituskrediidi programmist.
Räägitakse sellest, mis eesmärgiga programm loodi, millised on populaarseimad koolitused ja kes ning kuidas saab programmiga liituda. Qvalitas Arstikeskuse personalipartner jagab ka oma kogemust programmi kasutamisel.
Külas on Mainori juhatuse esimees Kadi Pärnits, Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk, Qvalitas ...
Uue saatesarja „Õppetundˮ teises saates arutatakse, millisel tasemel on koolitajate digioskused veebikoolituste tegemisel. Saame teada, kui heaks koolitajad enda digipädevust hindavad, mida tehakse selleks, et enda digioskusi arendada ning millele tasub ettevõtetel veebikoolitust tellides tähelepanu pöörata.
Külas on Tallinna ülikooli andragoogika lektor Katrin Karu, koolitajate digioskuste koolitaja ja õppedisainer Veronika Tuul, Telia personalivaldkonna juht Ingrid Viinapuu ning EPALE saadik Katre Savi.
Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste ...
Alustab uus saade pealkirjaga „Õppetundˮ, kus tulevad jutuks kõiksugu teemad, mis on seotud täiskasvanu-, ümber- ja täiendusõppega.
Esimeses saates räägitakse lähemalt töötajate oskuste arendamisest ja sellest, milline on olnud koroonaviiruse mõju oskustele. Selleks on valminud OSKA COVID-19 tööjõumõjude uuring, mida koos ekspertide ja praktikutega täpsemalt arutatakse. Muu hulgas tuleb juttu sellest, kui palju tehakse koostööd ülikoolidega ja millised oskused aitavad koroonakriisis ellu jääda.
Vestlemas ...
Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.