Saates keskendub Äripäeva toimetus tööstusega seotud valdkonnale nii laiemalt kui ka praktilistelt külgedelt. Võtame teemad pulkadeks lahti, et näidata ühe sektori senist arengut, hetkeolukorda, uusi tooteid ja lahendusi, kasvuvõimalusi, ohte ja suundumusi. Räägime valdkonna spetsialistidega ja kajastame erinevaid nägemusi. Saade on eetris üle nädala esmaspäeviti kell 13.
Saates on külas Merkuur OÜ juht Lauri Soosaar, kellega räägime sellest, kuidas ettevõte mobiilse töökojaga üle Eesti erinevates koolides tööstust populariseerimas käib, aga ka järelkasvust ja sellega seotud probleemidest üldisemalt.
Tööstus vajab järelkasvu ja populariseerimist ka noorte hulgas, mis eeldaks nii õpetajate kui lapsevanemate abi. Samas jääb tööstus paljude õpetajate jaoks tihti võõraks ja kaugeks, mistõttu ei jõua info õpilasteni. Saadet juhib Harro ...
Swedbank avalikustas juunis tänavuse tööstusettevõtete uuringu, kus 90% juhtidest nimetas suurimaks riskiks tooraineriski. Juhtide töölaual on tegelemine tooraine saadavusega ja sisendhindade tõus, mis paratamatult tähendab hinnatõusu ka oma klientidele. "Kui on näha, et sisendid on tõusnud, tasub hinnatõusuga kiirustada," hoiatab saatekülaline Swedbanki tööstusosakonna juht Raul Kirsimäe ja lisab, et pankrottidest võime lähitulevikus jätkuvalt kuulda. Toidutööstuse olukorda kommenteerib Premia Tallinna ...
"Tööstusuudised eetris" saates võtame fookusesse teadlaste edusammud ja uue lahenduse, mis võimaldab põlevkivi efektiivsemalt ja keskkonnasõbralikult kasutada. Selle asemel, et põlevkivi lihtsalt põletada või sellest õli teha, saab kerogeenist ehk põlevkivi kasulikust komponendist väärtuslikke aineid, mille saaste on väiksem ja lisandväärtus kõrgem. "Kui meil on selline unikaalne tooraine nagu põlevkivi, mille seest on võimalik saada väga kalleid komponente, siis teadlaste ülesanne on need ...
Tehnoloogilise arenguga seotud muutused tööstusettevõttes võivad "lõhkuda" ka tehase töötajate tervist. Kuidas teha muutusi nii, et me ei kurnaks oma inimeste tervist? Kuidas tegeleda probleemiga, millesse paljud juhid uppuma kipuvad? Kuidas võtta maha hirm tööstusrobotite ees ja kuidas hoida oma inimesi?
"Tööstusuudised eetris" saates kõlab põnev vestlusring konverentsilt "Tark tööstus 2022", mis toimus tänavu märtsis. Omavahel vestlevad tööjõurendiga tegeleva Hansavesti juht Janek Sirg ning ...
Aasta tagasi andis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teada, et tööstuspoliitika roheline raamat on taas laual ning uued eesmärgid ja visioonid saavad 2021. aasta lõpuks paberile. "Tööstusuudised eetris" saates võtame tööstuspoliitika fookusesse ja teeme kokkuvõtted, kuhu oleme nüüdseks jõudnud ja millised on järgmised sammud.
Vaatame üle seitse olulist eesmärki ja väljakutset, mis on tööstuspoliitikas välja toodud. Külas on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööstusvaldkonna ...
"Tööstusuudised eetris" saates on fookuses ERP-lahenduse otsimine, valimine ja juurutamine. Kuidas peaks tööstusettevõte endale ERP-lahendust valima? Mida peaks arvestame tarkvara ostmisel ja juurutamisel? Kuidas valmistuda pakkumise küsimiseks ehk milline peab olema eeltöö?
"Kõige suurem ämber on see, kui ettevõte valib midagi, mis ei ole sobiv. Sellest saab aru alles siis, kui käimas on juurutamine, aga siis on juba väga keeruline uut investeeringut küsida. Täna tuleb olla väga ettevaatlik ja enne lepingusse minemist peab olema ...
Metallitööstus seisab silmitsi aina kõrgemale rühkivate toormehindadega, aga mida toob lähitulevik? Mis ootab ees globaalset teraseturgu ja milliseid hinnanguid saab anda Eesti turu kohta? "Tööstusuudised eetris" saates võtame fookusesse globaalse teraseturu ja selle edasise käekäigu. Mis toimub Venemaal ja Ukrainas? Kas globaalse terasetootmise jõujooned võivad muutuda? Külas on Rootsi terasetootja SSAB Euroopa divisjoni Baltikumi müügijuht Anti Metsamaa, kelle hinnangul võiks Ukraina terasetootmine pärast sõda ...
17. märtsil toimus suur tööstuskonverents ja mess Tark tööstus 2022, mis tõi ühte saali kokku pea 450 sektori eksperti ja juhti.
"Tööstusuudised eetris" saates pakume kuulamiseks peaminister Kaja Kallase konverentsil peetud kõne ning aruteluringi teemal "Mis on meid siia toonud ja mis viib edasi?". Arutelus osalevad idufirma Fractory kaasasutaja Rein Torm, toiduainetööstuse Balbiino tootmis- ja tehnikajuht Martin Visnapuu ning elektroonikatööstuse Inission Tallinn lehtmetalli tehase- ja kvaliteedijuht Indrek Erin.
Saadet toetavad Radius ...
"Tööstusuudised eetris" saates võtame fookusesse Ukraina kriisi ja küsime tööstusjuhtidelt, mis meid ees ootab ja mis saab tarneahelatest. Oma mõtetest ja plaanidest räägivad paljudes suurtes tööstusettevõtetes tarneahelajuhina töötanud Hannes Laaser, masinatööstuse HANZA Mechanicsi Balti klastri juht Emöke Sogenbits ja piimatööstuse Nordic Milk juhatuse esimees Ülo Kivine. Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.
11. veebruaril kirjutas Äripäev, et Soome suurettevõtte UPM, mis toodab etikettide jaoks hädavajalikku aluspaberit, ei ole streikivate töötajatega kokkuleppele saanud ning see ähvardab tekitada kaose kõigi tootmisettevõtete jaoks.
"Tööstusuudised eetris" saates küsime, milline on UPM-i streigi praegune seis ja mida see Eesti tööstusele kaasa võib tuua. Heidame pilgu ka eelnevatesse aastatesse ning vaatame üle, kuidas on tarneahelate kriis trükitööstuses arenenud. Saates on külas Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse ...
"Tööstusuudised eetris" saates on külas auto- ja teistele tööstusharudele metalltooteid ja juhtmeköidiseid valmistava AQ Groupi lehtmetalli ja plastiku ärisuundade juht Ragnar Koppel, kellega räägime nii aktuaalsetest probleemidest, aga ka temast kui juhist, kes on juhtinud nii tehaseid Eestis kui Hiinas.
Milline pilt vaatab vastu toormeturgudelt? Milline juht on Ragnar Koppel? Kuidas olla hea ärijuht ja samal ajal ka inimeste juht? Mis saab Eesti tööstusest? "Orgaaniline areng Eesti tööstuses jätkub ja ma ei näe, et Eestist saab vaid ...
Selle nädala "Tööstusuudised eetris" saates lahkame automatiseerimise ja digitaliseerimisega seotud teemasid ning räägime, millal on tegu digitaliseerimise ja millal automatiseerimisega.
Lisaks anname konkreetsed sammud, millest digi- ja automatiseerimisprojektidega alustada, ja selgitame, millest sõltub projektide õnnestumine. Saates on külas metallitööstust digitaliseeriva Eziil asutaja ja juht Maido Janke ning toidutööstuse Balbiino tootmise ja tehnika juht Martin Visnapuu.
"Ärge alustage liiga hilja ega mõelge liiga palju, vaid ...
Aasta esimeses "Tööstusuudised eetris" saates on külas Incap Eesti juht Greg Grace, kellega võtame kokku eelmise aasta ja prognoosime uut. Räägime tarneahelate ja toormete kriisist, aga ka tööjõust ja selle aasta plaanidest.
Täpselt kaks aastat tagasi Incap Eesti tehast juhtima asunud Greg Grace tunnistab, et alustas uues ametis täpselt koroonakriisi ajal ja viimased kaks aastat on olnud keeruline periood. Saates küsime, mida see periood talle kui juhile õpetanud on ja milline saab olema uus aasta.
Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad ...
"Tööstusuudised eetris" saates kõlab arutelu tänavu novembris toimunud Tööstuse äriplaani konverentsilt.
Arutelus osalesid A. Le Coqi juht Tarmo Noop, Eesti Energia müügi- ja kliendikogemuse direktor Indrek Julge; tööstuse, siseturu ja ettevõtluse (DG GROW) peadirektori asetäitja Euroopa Komisjonis Maive Rute ning Rohetiigri eestvedaja ja EAS-i ettevõtluse ja innovatsioonikeskuse direktor Mihkel Tammo. Arutelu juhtis Urmas Vaino.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.
Eestisse uue põlvkonna väikereaktoriga tuumajaama planeeriv Fermi Energia teatas detsembris, et meilegi kaalutavatest reaktoritest esimene omatüübiline rajatakse Kanadasse.
"Tööstusuudised eetris" saates räägime sellest, mida see uudis Eesti jaoks tähendab, milliseid edasiminekuid tõi lõppev aasta Fermile ning mis ootab ees uuel aastal. Räägime ka väikereaktori rahastamisest ja võimalikest asukohtadest ning paljust muust. Külas on Fermi Energia juhatuse esimees Kalev Kallemets.
Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad ...
Tänavu 1. veebruaril sai Eestist Euroopa Tuumauuringute Keskuse (CERN) assotsieerunud liige, mis annab meie tööstusettevõtetele senisest rohkem võimalusi. "Tööstusuudised eetris" saates teeme ülevaate sellest, mis on CERN ja mida nad tööstusettevõtetelt ootavad.
Saame teada, kuidas organisatsioon tarneturgu kaardistab ja millal on taas plaanis Eestit väisata. Saates räägib ka oma kogemusloo metallitööstus Radius Machining, kellel õnnestus CERN-ilt tellimus saada. Saates on külas Ettevõtluse Areandamise Sihtasutuse ...
Andres Uibomäe on tootedisainer ja -arendaja, kes arendas perioodil 2008-2016 ajaloolist tsiklit Renard. Nende aastatega jõudis Eesti bränd rahvusvahelisse tsiklikogukonda, päringuid tuli isegi USAst ja tootest kirjutasid mitmed erialaväljaanded. Märkimisväärne oli ka tsikli hind - üle miljoni krooni. Suurema tootmiseni Renard siiski ei jõudnud ja investorite vähese huvi tõttu otsustas Andres Uibomäe projekti 2016. aastal lõpetada. "Läksime nii kaua, kuni suutsime," ütleb Uibomäe. Pärast 2016. aastat on tsiklikirg mehes ...
"Tööstusuudised eetris" saates kõlavad kaks kogemuslugu tänavu oktoobris toimunud Ostujuhtimise Aastakonverentsilt.
Valgusteid tootva Glamoxi juht Virve Jõgeva räägib ettekandes sellest, kuidas reageeris ettevõte koroonakriisile ja igapäevase töö kodukontorisse kolis. "Pinge oli koroonaajal ostuvaldkonna kõrge ja on endiselt kõrge," rõhutab Virve Jõgeva ettekandes ja kirjeldab, mis on kodukontoris töötamise puhul oluline.
Teisena kõlab elektroonikatööstuse Incap Estonia ostu- ja hankejuhi Julian ...
Kogu maailm maadleb toorainekriisiga, aga kui ohtlik on kriis maavarateadlase pilgu läbi ja mis seda kriisi lahendada aitaks? Millised on üldse kriitilised maavarad ja kuidas saaksime tagada varustuskindluse?
Lisaks räägime sellest, et tööjõukriis takistab praegu ka maavarade uurimist ja selleski sektoris tuleb tegeleda välistalentide meelitamisega. Kui suur on Eestis huvi maavarade ja mäetööstuse vastu? Räägime ka sellest, mis takistab kaevanduste loomist Euroopas ja milline võiks olla Eesti fosforiidi tulevik.
"Tööstusuudised ...
Rootsi tööstuskontsern Inission ostis 2020. aastal soomlaste metallitööstuse nimega HY-Tech Comp, mis varem kandis nime Hyrles. Nii laienes Rootsi firma Soome ettevõtte kaudu ka Eestisse ja peab nüüd suuri kasvuplaane. Viimase poolaasta jooksul on ettevõte Eestis palganud 30 inimest ja see jätkub.
"Tööstusuudised eetris" saates küsime, miks otsustas Inission ka Eestis tegutsenud HY-Tech Compi ära osta ja millised on ettevõtte plaanid siinsel turul. Räägime ka sellest, kuidas on õnnestunud tööle panne meeskond, ...
Saksamaa võttis juunis vastu uue tarneahelaseaduse, mille kohaselt peavad Saksamaa suurfirmad alates 2023. aastast tagama, et nende väärtusahelas olevad tarnijad järgiksid inimõigusi ja teisi kestliku majandamisega seotud põhimõtteid.
"Tööstusuudised eetris" saates on külas EASi ekspordinõunik Saksamaal Tiina Kivikas, kellega räägime nii uuest seadusest, roheteemadest, Saksamaa majandusest ja ettevõtetest. "Kui mina oleksin praegu Eesti ettevõtja, siis võtaksin oma kliendiga ühendust ja küsiksin konkreetselt, ...
Saates on külas Harju Elektri tütarettevõtte Harju Elekter Elektrotehnika tegevjuht Indrek Ulmas, kellega räägime ettevõtte käekäigust ja toormekriisist. Räägime, kuidas tarneprobleemid on mõjutanud ettevõtte ostjate ja planeerijate tööd ning milliseks kujuneb aasta tervikuna.
"Hindade tõus ei ole veel peatunud, aga võime öelda, et mingisugune stabiilsus on tarneahelates tagasi tulemas. Mõningaid materjale on ladudes juba võtta ning täna võime prognoosida, millist toodangut saame homme majast ...
"Tööstusuudised eetris" keskendub seekord taas tööstuspoliitikale. Saates on külas suvel moodustatud riigikogu töötleva tööstuse toetusrühma juht ja reformierakonna fraktsiooni kuuluv riigikogu liige Timo Suslov ning Eesti Elektritööstuse Liidu juht Tõnis Vare.
Räägime sellest, mis ajendas toetusrühma looma ja millised on rühma eesmärgid. Võtame fookusesse tööstuspoliitika ja tööstussektori suurimad murekohad ning analüüsime, mida peame tegema, et tööstus saaks olla konkurentsivõimelisem. ...
"Tööstusuudised eetris" võtab seekord luubi alla protsessijuhtimise, mida aitab lahata paljusid tööstusettevõtteid nõustanud ekspert ja koolitaja Helen Hilkja. Hilkja sõnul on Eestis väga levinud olukord, kus juht teeb spetsialisti tööd, liigub ringi ja kustutab tulekahjusid, kuid seetõttu kannatavad tegevused, mis on just juhi töös olulised.
Saates võtame protsessijuhtimise pulkadeks lahti ja räägime sellest, mis on protsess ja kuidas sagedasest protsessidega seotud segadusest vabaneda. Anname nõu, kuidas ...
"Tööstusuudised eetris" keskendub lennundusele. Ettevõtlusminister Andres Sutt kohtus juuni alguses Pariisis lennukitootja Airbus asepresidentidega. Tegemist oli järjekorras juba kolmanda kohtumisega, mille eesmärk oli arutada koostöövõimalusi.
Kohtumisel saadi kokkulepe järgmiseks kohtumiseks, mis peaks toimuma juba sellel sügisel, kuid siis juba Eestis. Samuti võib just sellel kohtumisel avaneda paljudele ettevõtetele võimalus kohtuda lennukitootja esindajatega otse. Millised on Eesti ja Airbusi ühised plaanid ning millised on ...
"Tööstusuudised eetris" räägib sel korral pakenditööstusest. Trükitööstus Kroonpress AS teatas möödunud aasta oktoobris, et investeerib miljoneid ja käivitab tänavu teises kvartalis pakenditootmise.
Oktoobris värvati uut ärisuunda käivitama ja juhtima 15 aasta pikkuse kogemusega Margus Üürike, kes räägib saates, millised olid pakenditootmise käivitamise esimesed sammud ja kuhu on ettevõte praeguseks jõudnud. Üürike tunnistab, et tegemist on viimasel poolaastal olnud palju ja tegemist ...
"Tööstusuudised eetris" võtab seekord luubi alla tööjõu ja tööstuspoliitikat puudutavad teemad. Saates on külas tööjõurendiga tegeleva Hansavesti juhatuse liige Janek Sirg ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööstusvaldkonna juht Andri Haran.
Haran märgib, et kui soovime majandust kasvatada läbi tööstuse, siis välistööjõust meil pääsu ei ole ja selles osas tuleb midagi ette võtta. MKM on ühtlasi lõpetamas praegu uuringut, millest kooruvad välja ka mitmed ...
Saade "Tööstusuudised eetris" võtab luubi alla toormekriisi ja hankejuhtimise. Külas on metallitööstuse Radius Machining tegevjuht Ahti Talts ja metallitööstuse Favor/Leden Group tarneahelajuht Hannes Laaser, kellega räägime ootamatult suureks paisunud toormesõjast ja ka hankejuhtide keerulisest olukorrast selle kõige keskel.
Uurime, kuidas võiksid hankejuhid raskes olukorras paremini hakkama saada, ja anname nõu, miks ja kuidas tasub üldse parema ja süsteemsema hankejuhtimise poole liikuda. Räägime ka operatiivsest ...
„Tööstusuudised eetris“ saate fookuses on riigi nägemus Eesti tööstusest. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt räägib saates, et tööstusel ja tööstuspoliitikal on Eestis majanduse tulevikus kindlasti strateegiline ja keskne koht.
Ta märgib, et mõned aastad tagasi avaldatud tööstuspoliitika roheline raamat on hästi tehtud ja põhjalik, kuid koostöös töösturitega on siiski plaanis üle vaadata rohelise raamatu visioon ning täpsustada strateegiat ja tegevusplaani. Saates ...
"Tööstusuudised eetris" fookuses on seekord metallitööstus Favor. Ettevõte teatas märtsis, et ühineb kolme Soome ettevõttega ning moodustab koos LaserComp Oy, selle tütarettevõtte Celermec Oy ja Ojala Grupiga ühise Leden Group Oy.
Saates on külas Favor ASi nõukogu esimees ja Leden Groupi juhatuse aseesimees Almar Proos, kes avab ühinemise tagamaid ja räägib edasistest plaanidest. Proos märgib intervjuus, et oskustööjõu nappus sunnib aina enam vaatama tööstusrobotite poole.
Saates teeme kokkuvõtte ...
"Tööstusuudised eetris" saatekülaline on seekord mööblitööstuse Standard omanik ja äsja Ernst & Youngi elutööpreemia pälvinud Enn Veskimägi, kellega räägime nii viimasel ajal kõneainet pakkunud tööstusministri ideest kui ka haridusest.
Praegune süsteem viib jõuga gümnaasiumisse need noored, kes võiksid minna kutsekooli, toob Enn Veskimägi välja ühe olulise probleemi. Veel räägime saates sellest, milline on mööblisektori koostöö praeguse valitsusega ja mis ...
Saates annab intervjuu väikemaju ja saunu tootva Iglucraft OÜ asutaja Priit Kallas, kelle EY valis äsja aasta ettevõtjaks 2021. Priit Kallas ütleb intervjuus, et 2020 oli tema jaoks tormiline ja suur otsuste aasta, ja lisab, et mullune märtsikuine eriolukord lõi korraks jalad alt. Saates võtame keerulise eelmise aasta kokku. Vaatame otsa müügitulemustele ja prognoosime selle aasta kasvu.
Räägime ka suurtest tulevikuplaanidest, mis hõlmavad näiteks e-kaubanduse arendamist ja majutusteenuse pakkumist, aga ka uute toodete ja majade arendamist. ...
„Tööstusuudised eetris“ keskendub metallitööstusele ja digitaliseerimisele. Külas on lehtmetalli töötleva Harju Elekter Teletehnika juhatuse esimees Alvar Sass, kellega räägime nii digitaliseerimisest kui investeeringutest, aga ka koroonakriisist ja toormete hinnatõusust.
Ettevõte teatas veebruaris, et on juurutanud uue ERP-süsteemi ja liigub täielikult paberivaba tootmise poole. Saates küsime, mida see ettevõtte jaoks tähendab ja näiteks millised töölõigud paberivabaks muutuvad. Juttu on ka ettevõtte ...
"Tööstusuudised eetris" on fookuses hanke- ja ostujuhtimine. Külas on tööstussektori taustaga hankejuhtimise ekspert ja praegune Carlsberg Groupi planeerimisjuht Baltikumis Kerttily Golubeva, kelle sõnul on väga oluline, et ostu- ja hankejuhid tunneksid hanketurgu.
Hanketuru mittetundmisega kaasnevad riskid, mis tekitavad tema hinnangul pesukausirevolutsiooni. Saates anname nõu, kuidas liikuda tõhusama hankesüsteemi poole ning mis vahe on üldse ostu- ja hankejuhtimisel. Küsime, kui palju saab juba praegu ostutööd automatiseerida ja millised ...
"Tööstusuudised eetris" võtab fookusesse Soome turu olukorra. Külas on EASi Soome turu ekspordinõunikud Irene Surva-Lehtonen ja Aide Tõnts, kellega räägime Soome majanduse ja tööstuse olukorrast pärast keerulist koroona-aastat. Küsime, milliseid kasvuprognoose teevad sealsed juhid käesolevaks aastaks. Räägime ka Soome turule laienemise võimalustest. On teada, et Soomes ja teistes Põhjamaades töötab kõige paremini võrgustamine – tehinguid tehakse nendega, keda paremini teatakse. Millised peaksid ...
"Tööstusuudised eetris" saates räägib PVC-hallide tootja FinEst-Hall Factory omanik ja juht Jaanus Laane sellest, kuidas on ettevõttel õnnestunud Fundwise´i kaudu raha kaasata ja mida rahaga on plaanis teha. Räägime ka sellest, kuidas 5,5 miljoni eurone investeering täpsemalt jaotub. Laane avaldab saates, et ettevõte vajab lähiajal umbes 20 uut töötajat ja näeb kaugemas tulevikus vajadust investeerida keevitusrobotitesse. Ettevõte plaanib laieneda ka Skandinaavia turule ja loodab saavutada 3protsendilise turuosa. Saates küsime, ...
"Tööstusuudised eetris" keskendub seekord isejuhtiva bussi Iseauto olevikule ja tulevikule. 2017. aastal koos Tallinna Tehnikaülikooliga alguse saanud projekti tulemusel valminud isejuhtivat bussi esitleti 2018. aastal.
Saates on külas sõidukit arendava Auve Techi juht Mari-Ly Klaats ja tootja Auve Productioni autoehituse juht Sven Viilmaa, et rääkida Iseauto olevikust ja tulevikust. Kuuleme, kas Iseautot peaks tootma pigem Eestis või allhankena mõnes teises riigis. Mis saab sõidukist viie aasta pärast? Lisaks on juttu tootearendusest ja Eesti inseneridest. ...
Aasta viimases saates on külas tänavu aasta töösturiks valitud Chemi-Pharmi omanik Ruth Oltjer, kellega räägime uuest koroonavastasest biomaskist, aga ka paljust muust. Ruth ütleb intervjuus, et praegune kriis näitab selgelt, kui oluline on iga riigi jaoks omada strateegiliste kaupade tootmise võimekust ja kriisivarusid. Lisaks märgib tööstusjuht, et edaspidi saab aina olulisemaks märksõnaks tööstus 4.0.
Saates on juttu ka uue tehase ehitamisest, mis peaks algama järgmise aasta lõpus, ning sellest, milliseid samme teeb ...
19. novembril 2020 toimunud konverentsi "Tööstuse äriplaan 2021" erisaates pakume kuulamiseks kahte konverentsil kõlanud ettekannet, kus ettevõtte juhid avavad järgmise aasta plaane.
Esimesena kõneleb oma mõtetest ja uue aasta plaanidest metallpakendite tootmisega tegeleva Metaprindi omanik Martti Lemendik.
Saate teises pooles avab ettevõtte äriplaani automatiseerimise ja masinaehitusega tegeleva Tech Groupi juht Martin Sutrop.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.
"Tööstusuudised eetris" keskendub seekord toodete koostise teemale. Suvel 2019 võeti vastu Euroopa Parlamendi ja Euroopa Liidu nõukogu määrus EL 2019/1020. See regulatsioon puudutab toodete vastavuse turujärelevalvet ja jõustub täielikult 16. juulil 2021. Sellest, millega täpsemalt tegu, keda see puudutab ja mida tootjatel nüüd järgmiseks teha tuleb, tuleb saatesse kõnelema toodete vastavuse ekspert ja Supply Tanki asutaja Andra Gross.
Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.
Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.