Aasta tehase võitjad: juhid, vaadake uude aastasse ja mõelge, kas olete tõusuks valmis

  "Tööstusuudised eetris" saates on külas Aasta tehas 2024 võitja elektrijaotusseadmete tootja Harju Elekter Eesti tegevjuht Alvar Sass ja autotööstusele plastdetaile valmistava Promens Rõngu tegevjuht Ülle Susi, kellega räägime nii võidust kui olukorrast tööstuses.

  Sass ja Susi soovitavad teistel tehastel vaadata aina enam raiskamiste vähendamise poole, et „madalal rippuvad õunad“ ehk kiired töövõidud ära noppida. Ühtlasi soovitavad tööstusjuhid juba praegu mõelda 2025. aasta plaanidele ja sellele, kas ettevõtted uueks kasvutsükliks ikka valmis on.

  „Ettevõtetel peaks täna olema fookus raiskamiste vähendamisel, sest me tihti kipume tegelema klientide ja toodetega, aga samal ajal leidub ka tehases sisemiselt palju töövõite, mida me lihtsalt ei märka,“ soovitab Alvar Sass ja tuletab meelde, et sisemiste parenduste ja töövõitude leidmiseks on olemas palju häid meetodeid.

  Üks oluline parendus, mida näiteks Promens Rõngu jälgib ja mõõdab, on tehasetöötajate sammude mõõtmine. „Näen seda juhtimisküsimusena. Tootmises oli erinevate töökäskude vahel liikumine erineva pikkusega – ühel oli väga palju kõndida, teisel oli kõik lähedal. Selleks võtsime ühel heal aastal ette ja hakkasime täpselt mõõtma, kui palju ja kuidas parendada planeerimist ka läbi selle, kui palju kellelgi samme on,“ kirjeldab Ülle Susi Promensi olulist muudatust.

  Saadet juhib Harro Puusild.

  Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.
  Foto: Ülle Susi ja Alvar Sass. Autor: Harro Puusild

  • Tööstusuudised eetris
  • 01.04.2024
  KIIRUS:
  Aasta tehase võitjad: juhid, vaadake uude aastasse ja mõelge, kas olete tõusuks valmis
 • Hetkel kuum