Ida-Virumaale tehast ehitav metallitööstus: tellimusteraamat on kahekordistunud

  Seekordses "Tööstusuudised eetris" saates võtame fookusesse Ida‑Virumaa tööstuse arengu ja õiglase ülemineku fondi. Metallkonstruktsioonide ja ‑veoplatvormide tootja Birger teatas hiljuti, et ehitab Ida-Virumaale uue ja kokku enam kui 6 miljonit eurot maksva tehase ning saab selleks ka toetust fondist. Saates on külas Birgeri juht Tarmo Toomela ja SA Ida‑Viru Investeeringute Agentuuri (IVIA) juht Teet Kuusmik, kes annab ülevaate piirkonna hetkeolukorrast. Saadet juhib Harro Puusild.

  Birgeri juht Tarmo Toomela räägib saates, et majanduses on nüüdseks näha ka positiivseid märke ja seda näitab ka aina rohkem kosuv tellimusteraamat. „Kui aasta tagasi samal ajal oli ettevõttel tellimusi umbes poolteist kuud ette, siis praegu on tellimusi kuni kolmeks kuuks,“ avaldas Toomela.

  Teet Kuusmiku sõnul tunnetab ka IVIA majanduses positiivseid märke ja taas on „müügitorus“ ka huvilisi, kes soovivad Ida‑Virumaale laieneda. Kui Ukraina sõda algas ja energiahinnad lakke tõusid, kukkusid ka IVIA‑l kõik projektid järsku ära, aga nüüd on „torus“ umbes paarkümmend ettevõtet, selgitas Kuusmik.

  Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

  Foto: Teet Kuusmik ja Tarmo Toomela. Autor: Harro Puusild

  • Tööstusuudised eetris
  • 29.04.2024
  KIIRUS:
  Ida-Virumaale tehast ehitav metallitööstus: tellimusteraamat on kahekordistunud
 • Hetkel kuum