Ettevõtja ringmajandusest: see tehakse ära, raha jookseb juba trendile järgi
Rõivatööstuse jalajälge vähendava idufirma Reverse Resourcesi tegevjuht ja asutaja Ann Runnel rääkis intervjuus Äripäeva raadiole, millised on rõivatööstuse suurimad valukohad ja kuidas suure jalajäljega rõivatööstust ümber korraldada.
Idufirma Reverse Resources tegevjuht ja asutaja Ann Runnel Eesti Startup Auhindade galal.
Foto: Andras Kralla/Äripäev
Ta ütles, et ettevõtluse ringmajandusele üle viimise eest vastutavad nii suurtööstused kui tarbijad. Aga see üleminek toimub, sest rahapuuduse taha tema sõnul midagi ei jää.
Eesti põllumajandus seisab olukorras, kus väetiste kasutamine väheneb juba mitmendat aastat järjest, kuid samal ajal kasvab surve saagikusele ja tootmise efektiivsusele. Põllumehed peavad toime tulema nii madalate vilja hindade, kallinenud sisendite kui ka geopoliitiliste mõjudega, mis ulatuvad otse väetiseturu südamesse.