Hooldus- ja haldusfirmade TOP: võitlus palga- ja hinnasurvega

Kasvav palgasurve ning ettevõtjate jaoks visalt kerkivad teenusehinnad teevad tööjõumahukal turul kasvamise järjest raskemaks.  Foto: Andres Haabu

Kinnisvarahaldajate ja -hooldajate edetabeli parimad kasvatasid aastaga müügikäivet üle pooleteise korra. Palgasurve aga muudab hinnatundlikul turul konkureerimise üha raskemaks.

Edetabelis Riigi Kinnisvara ASi tütarettevõttega 4. ja 5. kohta jagav CityHaldus OÜ teenuste pakett on üsna lai, pakutakse heakorratöid, kinnisvara haldust ja hooldust. Samuti ei segmenteerita klientuuri vaid äri- või eraklientidele, kuigi viimaseid on ettevõttel rohkem.

CityHalduse juhatuse liige, ettevõtte haldus- ja hooldusjuht Heikki Lind märgib, et konkurents Tallinna ärihoonetes on isegi tihedam kui eluhoonetes, kuigi tervikuna on turul püsida ja mahte kasvatada keerukas igas segmendis.

“Ärikliendi puhul on tavaliselt omanik, kel kindel eelarve ja eesmärk ning kui asjad kokku lepitud, on neid võrreldes eluhoonetega lihtsam läbi viia,” toob Lind välja ühe peamise erinevuse.

Kuna korteriühistu kõrval on Eestis ka valitsejavormi põhimõte, võib haldusfirmal ühe elamu haldamisel olla vastas isegi ligi paarsada omanikku, mis muudab ühisosa leidmise küllalt närvesöövaks protsessiks.

Sel sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud eelmise aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabeli koostamisel on aluseks kuus majandusnäitajat: käive 2015, ärikasum 2015, käibe ja kasumi kasv 2015. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.

Edetabelid koostab Äripäeva infopank Infopank.ee.

Hetkel kuum