14. november 1995 kell 22:00

Esimene kodumaine sülearvuti tuli turule

Travel Line on esimene Eestis toodetud sülearvuti. Travel Line notebook'ide tooteseeria koosneb kolmest tootest: Travel Lite, mis on must-valge lahendus hinnatundlikule kasutajale kõigi notebook'i tähtsamate omadustega, ning Travel Classic, mis on tüüpiline 10,3tollise värvilise ekraaniga sülearvuti.

Travel Classicul kasutatakse nn dual-scan värvilist vedelkristallekraani (LCDd), mis on passiivse maatriksiga LCD edasiarendus ja tagab märksa erksamad värvid parema reaktsiooniajaga. Pildi erksuselt ja reaktsiooniajalt jääb ta küll veidi alla aktiivmaatriksiga LCD-le, kuid annab märgatava võidu hinnas.

Travel Plus on sülearvutite tooteseeria kõige võimsam arvuti, suure 11,3tollise värviekraaniga. Travel Plusile saab lisada laiendusploki (docking base), mille abil on lihtne ühendada arvutiga korraga väline monitor, klaviatuur ja hiir.

Lisaks saab laiendusploki abil notebook'iga ühendada ühe 3,5tollise ja 5,25tollise salvestusseadme (näiteks CD-ROM) ja kuni kolm ISA siinil töötavat tavaarvuti laienduskaarti (võrgukaart, faksmodem, MPEG kaart jms).

Lisaks on Travel Plusil VGA mälu 1 MB (teistel mudelitel 512 KB), see lubab välise monitoriga kasutada kuni 1024x768 punkti 256 värvi juures.

Travel Line notebook'e võib laiendada mitme lisaseadmega. Kõigil Travel Line-seeria notebook'idel on PC-Cardi (PCMCIA) laienduspesa, millega saab korraga kasutada kuni kahte I ja II tüübi või ühte III tüübi seadet. PC-Cardi standarditele vastavad seadmed on paljudel eri valdkonnast -- võrgukaardid, faksmodemid, SCSI-liidesed, CD-ROM-liidesed koos CD-ROMi seadmega, vahetatavad mälukaardid ja vahetatavad kõvakettad (kahte viimast kasutatakse nende halva hinna-mahutavuse suhte tõttu praegu vähe) jpm.

Arvutite kasutamise teeb mugavaks ergonoomiline disain. Kursori liigutamiseks on arvuti klaviatuuri keskele paigutatud Lexmarki litsentseeritud Trackpoint. Trackpointi eelised avalduvad selles, et hiirekursori liigutamiseks pole vaja käsi klaviatuurilt tõsta, samuti on ta tolmukindel ning erinevalt trackball'ist ei vaja pidevat puhastamist.

Arvuteisse on sisse ehitatud audiosüsteem kõlarite ja mikrofoniga, mistõttu on nad igati sobivad ka multimeedia rakendusteks.

Hetkel kuum