19. november 1995 kell 22:00

Hoiupanga kindlustusselts võtab paar kuud aega

«Me kaalume kõiki variante väga põhjalikult,» selgitas Haller. Tema sõnul on Hoiupank seisukohal, et loodavas kindlustusseltsis ei tohiks olla kontrollpakki ühelgi osapoolel.

Hoiupank valib välja kaks partnerit -- ühe, kellel on kindlustusalane kogemus, ja teise, kes osaleb projektis passiivse investeerijana. Aktsiapakk võiks Halleri sõnul kolme osalise vahel jaguneda võrdselt.

Elukindlustusseltsi asutamine on Halleri sõnade kohaselt veninud eelkõige seetõttu, et Hoiupank tahab kõiki argumente võimalike partnerite valikul põhjalikult kaaluda. Halleri prognoosi kohaselt peaks loodav kindlustusselts kasumisse jõudma 1997. aastal.

Halleri sõnul on Eesti elukindlustusturg veel jaotamata, mistõttu praegu on uutel kindlustusseltsidel suhteliselt lihtne turule tulla. «Soomes jaotati kindlustusturg ära ühe aastaga ja nii on see püsinud kolmkümmend aastat,» lausus ta.

Eesti kindlustusturg võib Halleri sõnul jaguneda lähima paari aasta jooksul. «Siis on uutel kindlustusseltsidel juba väga raske turule tulla,» lausus Haller.

Järgmise aasta alguses tuleb elukindlustusturule vähemalt kolm uut kindlustusseltsi -- Hansapanga Kindlustuse AS, Bico Elukindlustuse AS ja Hoiupanga kindlustusselts.

«Kui kohustuslikku pensionikindlustust ei tule, läheb elukindlustusturul päris kuumaks,» lisas Haller.

Hetkel kuum