23. november 1995 kell 22:00

Atlantic Veneer loobus Kuusalu investeeringust

Niisugune oli aktsionäride otsus, täpsemalt seda ei põhjendatud, lausus Sten Luiga. Ta märkis, et projekti edasine saatus sõltub kõigi lepingupoolte kokkuleppest, praegu on alanud läbirääkimised Kuusalu valla ja majandusministeeriumi vahel.

Luiga töötab advokaadibüroos Tark & Co ja esindab Atlantic Veneeri ning kontserni vineeritehase rajamiseks loodud tütarfirmat AS Balti Spoon.

Luiga lausus, et eelkõige oodatakse Kuusalu valla arvamust 68 hektari suuruse maa küsimuses ja investori leidmise kohta.

«Praegu on ehitusplats hästi ette valmistatud ning sellega on loodud üsna soodus pinnas uue investeerija leidmiseks,» rääkis Luiga. AS Balti Spoon ostis selle maa-ala koos hoonete ja metsaga 1993. aastal poole miljoni krooni eest.

Sten Luiga lisas, et tehase projekti vastu on huvi tundnud mitu firmat, sealhulgas Soome vineeritööstuskontsern Finnforest, samas ei ole keegi pidanud võimalikuks projekti nii kiiresti teoks teha.

Kuusalu vallaga sõlmitud lepingus lubas Balti Spoon tööhõivet 200 inimesele, vineeritehas pidi valmima 1996. aastal.

Me võiksime panna selle maa lihtsalt müüki, kuid me ei ole huvitatud, et sinna tekiks firma, kes langetab lühikese ajaga kogu metsa ja paneb raha tagataskusse, sõnas Luiga. «Vaja on leida tõsine investeerija,» ütles ta.

Atlantic Veneeri huvid piirduvad Luiga sõnutsi ainult maa ja metsa eest makstud hinna ja seni teostatud investeeringu tagasisaamisega. See summa on kokku veidi üle miljoni krooni.

Majandusministeeriumi majanduspoliitika osakonna juhataja Raul Täkker lausus, et advokaadibüroo Tark & Co esindajad on pöördunud ministeeriumi poole küsimusega, kas ministeerium on valmis läbirääkimisi pidama võimalike uute investeerijatega.

Ministeerium on vastanud jaatavalt, ütles Täkker.

Täkkeri sõnul on projekti edasiviimiseks kaks varianti. Esimese variandi kohaselt leitakse uus investeerija enne lepingu lõppemist Balti Spooniga 31. augustil 1996. Teine võimalus on, et leping katkeb tähtajaliselt, kuid selleks ajaks on määratletud sätted, mille kohaselt saab vald ise maatükki müüa või rendile anda.

Kuusalu valla maa- ja omandireformi nõuniku Priit Adleri sõnul on vald huvitatud investeeringust. Praegu on selle maa-ala vastu huvi tundnud üks kohalik liivakaevandamisega tegelev firma, kuid kokkuleppele jõudmist Balti Spooniga on takistanud eriarvamused hinna suhtes, lausus ta.

Adleri ütluse kohaselt sõltub uue investori leidmine suurel määral hinnaläbirääkimistest omaniku esindaja ehk Aare Targa advokaadibürooga.

Ta ei välistanud, et maa läheb tagasi riigile, kes otsustab selle edasise saatuse. «Vald saab sellistel tingimustel olla vaid investori otsija,» lausus ta.

Hetkel kuum