23. november 1995 kell 22:00

CTV programm tuleb Eesti turule

Ekström kinnitas, et Eesti eraisikute ja firmade huvi CTV vastu on suur. «Osalesime Tallinnas telemessil, mis oli samuti osa meie korraldatud turu-uuringust, ning saime endalegi üllatuseks positiivse vastukaja,» sõnas ta.

Lõpliku otsuse Eesti turule tuleku suhtes peab Ekströmi teatel langetama Norra kontserni Telenor juhtkond, kes on Soome CTV omanik.

Scandinavian Card TV Oy asutati 1992. aastal, et edastada satelliitprogramme Skandinaavias. CTV vaatamiseks on vaja väikest paraboolantenni ja spetsiaalset satelliitvastuvõtjat.

Programmid, mida võib CTV vahendusel näha, on kodeeritud ning nende avamiseks on vaja omada spetsiaalset magnetkaarti. Ekström ütles, et kaardi hind Soomes on 290 marka (754 krooni) ja programmi vaatamise tasu 63 marka (164 krooni) kuus. Ekström ütles, et kuna Soomes on väga kõrged maksud, siis on kaarditelevisiooni hind Soomes võrreldes teiste Põhjamaadega mõnevõrra kõrgem.

Eesti kohta ei ole soomlased täpset hinnakalkulatsiooni veel teinud, kuid Soome CTV tegevdirektor pidas tõenäoliseks, et see on Soome hinnast veidi väiksem.

CTV kaudu edastatavate kanalite hulka kuuluvad teiste hulgas CNN, MTV, TCC, Discovery Channel, Filmnet ja Euro Sport. Lisaks saab CTV abil vaadata tasuta ka mitut kohalikku telekanalit. Ekström ütles, et lähemal ajal täieneb CTV programmivalik, kuna peagi lisandub kasutatavale satelliidile veel üks. Skandinaavias vaatab CTV kanaleid üle kolme miljoni pere.

Hetkel kuum