14. veebruar 1996 kell 22:00

Leiburid võivad kaevata konkurentsiameti kohtusse

Leivaliidu juhatuse esimees Arnold Kimber pole rahul konkurentsiameti avaldatud seisukohaga, milles teavitatakse üldsust leivaliidu konkurentsi nõrgestava tegevuse kohta ning ei välista, et leivaliit asub ennast kohtu kaudu kaitsma.

Kimberi sõnul ei vastanud konkurentsiamet oma avalduses talle esitatud küsimusele. «Nad jätsid ametlikus pöördumises vastamata, kas meie tegevus oli kartell või mitte,» lausus ta.

Kimber peab võimalikuks, et leivaliidu liikmed annavad asja enda kaitsmiseks kohtusse. «Ükski kohus ei saa meid süüdistada konkurentsiseaduse vastu eksimises, sest meie avaldus oli selgelt poliitiline ja avalik,» märkis ta. Konkurentsiameti direktori asetäitja Aini Proos lausus, et kui leivaliit nad ka kohtusse kaebab ning kohus leiab konkurentsiameti avalduses mõne formaalse vea, siis ei tähenda see, et avalduse mõte ei jääks samaks. «Oleme veendunud, et tegemist oli kooskõlastatud tegevusega,» kinnitas Proos.

Kimber lisas, et leivaliit tahab kuulda valitsuselt Eesti teraviljapoliitika kohta konkreetset seisukohavõttu, mille järgi saab määrata töötleva tööstuse saatust tulevikus. ÄP

Hetkel kuum